قهرمانی تکواندوکاران ناشنوا در بازی‌های المپیک برزیل

تهران- ایرنا- رییس انجمن تکواندو فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان با تمجید از عملکرد نمایندگان کشورمان در بازی‌های المپیک برزیل گفت: تیم‌های کیورگی و پومسه مردان و زنان کشورمان در برزیل با ۴ طلا، ۲ نفره و ۴ برنز قهرمان المپیک شدند.

غلامرضا عزیزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مقایسه با المپیک ۲۰۱۷ سامسون ترکیه تیم ایران که جایگاه سوم را کسب کرد، این بار ایران توانست قهرمان المپیک شود. تیم‌های کره‌جنوبی و ترکیه جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

وی اظهار داشت: نمایندگان کشورمان در این دوره از مسابقات عملکرد خوبی داشتند و در دور قبل که بخش تیمی هم که بود فقط یک مدال برنز داشتیم اما این بار بخش تیمی در برزیل حذف شد اما در انفرادی دختران طلا و پسران نقره و در میکس طلا گرفتیم. در بخش کیورگی هم نمایندگان کشورمان عملکرد خوبی داشتند. برای کیورگی دختران و پسران هر کدام یک طلا و یک برنز کسب کردیم که البته نمایندگان کشورمان که برنز گرفتند توان آن را داشتند به فینال راه یابند.

عزیزی ادامه داد: در مجموع برای اولین با در هر ۲ بخش پومسه و کیوروگی طلای ارزشمندی را کسب کردیم و نسبت به دوره‌های قبل هم از نظر رنگ و هم تعداد مدال عملکرد خوبی داشتیم و رشد صد درصدی داشتیم.

وی بیان داشت: انجمن سعی کرد که شرایط مطلوبی را رقم بزند و با تغییری که در کادر فنی تیم‌های ملی به وجود آمد، جدای از کسب مدال دیدیم که بچه‌ها از نظر فنی بهتر عمل کردند و از سوی دیگر عملکرد مربیان نیز خوب بود و کوچینگ آنها ثابت می‌کند که چقدر شرایط و نگاه آنان نسبت به تکواندوکاران بهتر و مطلوب‌تر بود. 

رییس انجمن تکواندو ناشنوایان خاطر نشان کرد: تکواندو ایران همیشه حرف برای گفتن دارد و علیرغم آنکه شرایط در المپیک برزیل مطلوب نبود اما ملی‌پوشان یکدل و متحد، نتایج خوبی را رقم زدند.

نتایج تیم‌های تکواندو ایران در بازی‌های المپیک برزیل:

طلا: مریم خدابنده (پومسه)، تیم میکس پومسه، علیرضا شریفی‌منش وزن ۵۸ کیلوگرم و فاطمه زهرا زلیکانی وزن ۵۷ کیلوگرم

نقره: مرتضی رضا صفت (پومسه) و محمد زعفرانی وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم

برنز: بهزاد امیری وزن ۶۸ کیلوگرم، مرضیه خوش احوال وزن ۴۹ کیلوگرم، وحید زینلی وزن منهای ۸۰ کیلوگرم و نسیبه شهبازی وزن منهای ۶۷ کیلوگرم

در پایان هفتمین روز از بیست و چهارمین دوره المپیک تابستانی ۲۰۲۱ المپیک ناشنوایان که در کاسیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، کاروان ورزشی ناشنوایان کشورمان با کسب ۸ مدال طلا ، ۷ نقره و ۱۰ برنز و مجموع ۲۵ مدال در رتبه چهارم جدول توزیع مدال قرار دارد.

اوکراین با ۷۷ مدال (۳۹ مدال طلا، ۱۶ نقره و ۲۲ برنز) در جایگاه نخست قرار دارد، آمریکا با ۳۴ مدال (۱۴ طلا ، ۴ نقره و ۱۶ برنز) در جایگاه دوم و ژاپن با ۲۴ مدال (۱۰ طلا ، ۶ نقره و ۸ برنز) در جایگاه سوم قرار دارند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha