اخلاقی: کشتی فرنگی می‌تواند ۲ تیم کامل برای مسابقات مهم داشته باشد

تهران- ایرنا- ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی گفت: ظرفیت کشتی فرنگی کشورمان به گونه‌ای است که می‌شود ۲ تیم را راهی مسابقات مهم و تورنمنت‌های بین‌المللی کرد.

حبیب‌الله اخلاقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو می‌توانست فرصتی برای اعزام تیم قدرتمندی متشکل از جوانان و با تجربه‌ها باشد. تعویق این بازی‌ها هم فرصت و هم تهدید برای کشتی فرنگی محسوب می‌شود. نقطه قوت این تغییر این است که با قدرت کامل و با همه ظرفیت می‌توان در مسابقات جهانی صربستان حاضر شد و از سوی دیگر با تغییر بازی‌های آسیایی ممکن است به آسیبی تبدیل شود زیرا ورزشکاران ما باید در مسابقات کسب سهمیه المپیک پاریس حضور داشته باشند و شاید این امر برای تیم ملی مشکل ساز شود.

وی بیان کرد: تعویق بازی‌های آسیایی برای ورزشکارانی که در اردو آمادگی بودند و برنامه خود را بر روی موفقیت در این دوره از بازی‌ها بسته بودند ناخوشایند است. البته فدراسیون برنامه لازم برای اعزام قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی به  مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد دارد تا نتایج لازم در این تورنمنت بزرگ را کسب کند.

دارنده مدال برنز پیکارهای جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۵ لاس‌وگاس و ۲۰۰۹ هرنینگ به جایگاه تیم کشتی در رقابت آسیایی مغولستان پرداخت و گفت: با توجه به حضور تیم جوان و کم‌تجربه، کشتی‌گیران برتر جام تختی توانستند در این رقابت‌ها عملکرد خوبی را از خود به جای بگذارند. این نفرات می‌توانند در سالیان بعد با کسب تجربه و پختگی در بازی‌های آسیایی و همچنین المپیک ۲۰۲۴ پاریس جزئی از شاکله اصلی تیم ملی باشند. 

اخلاقی در پاسخ به این سوال که شانس کشتی‌گیران حاضر در اولان باتور در ترکیب تیم ملی، چقدر است عنوان کرد:  نمی‌توان هنوز ارزیابی دقیقی داشت. اردوها و مسابقات زیادی،  پیش روی کادر فنی است. به طور قطع مربیان و کمیته فنی ملاک و معیار عینی‌تری از بهترین نفرات در نظر خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در سالیان گذشته بیشتر مدال‌ها توسط تک ستاره‌هایی در اوزان سبک وزن کسب می‌شد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تیم ملی در اوزان ۱۰ گانه صاحب افراد با انگیزه است که برای پیروزی شانس بالایی دارند. تیم ملی از افراد ستاره پرشماری بهره می‌برد. معتقدم می‌توان در مسابقات جهانی حساب ویژه‌ای برای کسب مدال بر روی هادی ساروی و برادران گرایی باز کرد.

این مدال‌آور آسیایی در خصوص تیم نوجوانان در جام بین‌المللی ترکیه اشاره کرد و گفت: این نفرات برای حضور پرقدرت راهی این رقابت‌ها شدند. چرخه کشتی فرنگی برای بزرگسالان در بلغارستان، قزاقستان و ایتالیا برگزار شده، که نفرات برتر عازم مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha