شبکه اخاذی از شهروندان بوکانی متلاشی شد

مهاباد - ایرنا - فرمانده انتظامی بوکان گفت: با تلاش پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، یک شبکه اغفال و اخاذی از شهروندان شناسایی و متلاشی شد.

سرهنگ سلمان حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه افرادی با تشکیل یک شبکه با شناسایی اشخاص (به ویژه مردان مُسن) و ایجاد رابطه دوستی اقدام به اغفال آنها می کردند، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: متهمان در سطح شهر و یا از طریق صفحات مجازی، افراد موردنظر را شناسایی و پس از اغفال از طریق ارتباط و دوستی و یا قول ازدواج آنها را اغفال می کردند.

فرمانده انتظامی بوکان اضافه کرد: اعضای این شبکه پس از ایجاد ارتباط با این افراد در ادامه کار آنها را به پخش تصاویر تهدید و از آنها اخاذی می کردند.

سرهنگ حیدری افزود: ماموران با بررسی و تحقیقات فنی و میدانی و دعوت از شاکیان، هفت نفر مرد و سه نفر زن را به عنوان اعضای این شبکه شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر کردند که متهمان در تحقیقات پلیسی به ارتکاب اتهامات خود اعتراف کردند.

وی با بیان اینکه تحقیقات برای شناسایی شاکیان احتمالی دیگر ادامه دارد اظهار کرد: شهروندان در صورتی که در این خصوص شکایتی دارند می توانند به کلانتری ۱۲ این شهرستان مراجعه کنند.

وی گفت: افراد دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شهرستان شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha