شهرداری سبزوار از دستگاه‌های این شهرستان پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال طلب دارد

سبزوار- ایرنا- شهردار سبزوار گفت: بر اساس آخرین جمع‎ بندی و احصاء تمام پرونده‌ها، مطالبات این نهاد از دستگاه‌های مختلف به پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، موسی رجب‌زاده عصر یکشنبه در نشستی خبری افزود: همچنین بدهی‌ شهرداری سبزوار بابت طرح‌های اجرایی مانند فضای سبز، طرح‌های عمرانی و غیر آن ۴۰۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: ارگ امیریه سبزوار، طرح مناسبی برای این شهر بود که به دلیل بدقولی‌ها و سوء مدیریت برای شهرداری به یک معضل تبدیل شده است و روزانه ۷۰۰ میلیون ریال ضرر به همراه دارد.

شهردار سبزوار تصریح کرد: رایزنی‌ها با بانک عامل در حال انجام است تا این طرح به صورت تهاتر تحویل بانک شود و باقیمانده بدهی شهرداری نیز از طریق واگذاری زمین پرداخت شود.

افزایش ۱۰ درصدی تعرفه طرح پارک

وی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی طرح پارک افزود: تعرفه پارک در شهر بیش از ۱۰ سال ثابت باقی مانده بود که در دوره جدید شورای شهر افزایش آن در دستور کار قرار گرفت و محقق شد.

رجب‌زاده ادامه داد: طرح کمربندی جنوب شهر مربوط به شهرداری نیست و ادارات راهداری و راه و شهرسازی متصدی آن هستند.

وی اظهار کرد: باید ۴۰ درصد جرایم رانندگی در شهر به شهرداری پرداخت شود که رقمی که تاکنون پرداخت شده، بسیار پایین‌تر از آن است.

شهردار سبزوار افزود: با وجود این مطلب، ۲۰ دوربین خریداری و در نقاط مختلف شهر نصب شده که جریمه متخلفان به صورت آفلاین انجام می‌شود.

مصلی تاریخی سبزوار برای بازدید گردشگران بازسازی می‌شود

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیز پس از ۱۶ سال قراردادی با اداره میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت رسید و مصلی تاریخی سبزوار را تحویل گرفتیم تا برای بازسازی، ایجاد فضای سبز و استفاده عموم آماده شود.

رجب‌زاده بیان کرد: همچنین خانه‌های تاریخی سبزوار با هماهنگی اداره میراث فرهنگی و گردشگری برای بازدید عموم مجهز و نورپردازی شد.

وی افزود: اتوبوس گردشگری سبزوار همچنان مجهز است و در صورت وجود متقاضی امکان ارائه خدمات در تمام طول هفته وجود دارد.

شهردار سبزوار ادامه داد: نصب ۵۹ المان نوروزی با اعتبار یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال، آذین بندی شهر به طول ۱۰ کیلومتر در اعیاد شعبانیه، رنگ‌آمیزی جدول‌های شهر با صرف ۱۶ هزار کیلوگرم رنگ و کاشت هزار و ۶۰۰ اصله گل و گیاه در شهر از جمله فعالیت‌های این نهاد بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این مدت با رشوه‌خواری برخی عوامل در داخل شهرداری برخورد شد و به همین دلیل تعدادی از افراد از شهرداری جدا شدند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha