استحکام پیمان‌های بین‌المللی برای توانمند کردن نیازمندان داخل کشور

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: علاوه بر اینکه پیمان‌های بین‌المللی خود را برای توانمند کردن نیازمندان داخل کشور مستحکم‌تر می‌کنیم، در خصوص ارتقای آموزش‌های همگانی و تخصصی در ابعاد بین‌المللی هم فعالیت‌های تازه‌ای را آغاز کرده‌ایم.

به گزارش ایرنا، پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در  نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت یکصدمین سالگرد این جمعیت افزود: امروز پس از برگزاری مراسم صدسالگی، همراه با رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و سایر مهمانان خارجی با معاون اول رئیس جمهوری دیدار کردیم که در این دیدار مطالب خوبی هم در راستای ارتقای ارتباطات بین‌المللی، هلال‌احمر ایران و سایر جمعیت های ملی در اقصی نقاط دنیا مطرح شد.

وی اظهارکرد: این ارتباطات بین المللی باید روز به روز گسترده تر و پیمان ها محکم تر شود چرا که تماما بهره آن را مردم و مستمندان داخل کشور خواهند برد.

وی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر ایران از نگاه بین المللی جایگاه خوبی دارد گفت: جایگاه خوب هلال‌احمر ایران در دنیا با حمایت رئیس و سایر مسئولان فدراسیون که بسیار هم موثر است بیش از پیش ارتقا خواهد یافت.

کولیوند با اشاره به ضرورت ارتقای آموزش‌ها هم به صورت عمومی هم به صورت تخصصی در ابعاد بین‌المللی گفت: ما باید خیلی گسترده‌تر از همیشه به موضوع آموزش بپردازیم که با برنامه‌ریزی‌ها و گفت‌وگوهای انجام شده به زودی مدرسان بین‌المللی در ایران حضور می‌یابند و از سویی دیگر تیم‌های مدرس ایرانی هم آماده اشاعه و ارائه دانش‌های خود در دیگر جمعیت‌های ملی خارجی خواهند شد.

وی تصریح کرد: در راستای ادامه‌ همکاری‌های مشترک میان هلال‌احمر ایران و فدراسیون صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر، در حال حاضر یکی از کمیته های فدراسیون در اختیار هلال‌احمر ایران است که وظیفه خود را در موضوعات محول شده به خوبی انجام داده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران گفت: در خصوص ارائه کمک های بشردوستانه یا موضوعات مربوط به بهداشت و درمان هم در ابعاد بین المللی فعالیت های خوبی انجام داده‌ایم که همچنان این خدمات را با بالاترین کیفیت به نیازمندان ارائه خواهیم کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha