بارشهای بهاری در خراسان رضوی شدت می‌گیرد

مشهد-ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای بهاری از عصر امروز، چهارشنبه در خراسان رضوی بویژه در مناطق شمالی، مرکزی و بخشی‌هایی از شرق این استان با تقویت و گسترش سامانه بارشی شدت می‌گیرد.

زهرا آهنگرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی این بارشها به صورت رگباری با احتمال بارش تگرگ همراه با رعد و برق و وزش باد در مناطق مختلف استان خراسان رضوی برای عصر امروز و تا ساعات پایانی چهارشنبه‌شب با شدت بیشتری پیش‌بینی شده است که برای دو روز آینده به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: بر اثر فعالیت این سامانه بارشی بارندگی در مناطق مختلف خراسان رضوی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود که آبگرفتگی، روان آب و وقوع سیلاب برای برخی از مناطق پیش‌بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس اطلاعات ارسالی از ایستگاههای هواشناسی خراسان رضوی تاکنون در ۹ شهرستان استان شامل سرخس، سبزوار، مشهد، تربت‌جام، فریمان، تربت حیدریه،درگز، تایباد و کلات طی ۲۴ ساعت گذشته بارش باران گزارش شده که بیشترین آن در شهرستان‌ تربت‌جام با ۱۰ میلی‌متر بارندگی ثبت شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: روند افزایش دما در این استان به تدریج از امروز، چهارشنبه  آغاز می‌شود و تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

آهنگرزاده با بیان اینکه میانگین دمای هوای مشهد طی شبانه روز گذشته بین  ۱۵ تا ۱۹ درجه سلسیوس در نوسان بوده است، افزود: برای امروز کمینه دمای هوای مشهد به ۱۳ درجه سلسیوس و بیشینه دمای این شهر به ۲۲ درجه  افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای هفت درجه سلسیوس و مه‌ولات با بیشینه دمای هوای ۲۶ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین بیشترین شدت وزش باد در این مدت از شهرستان‌ بردسکن با سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha