هفته فرهنگی اصفهان با آغاز به کار دبیرخانه " زاینده رود" کلید خورد

اصفهان - ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از آغاز به کار دبیرخانه "زاینده رود" همزمان با هفته فرهنگی اصفهان خبر داد و گفت: زاینده رود برای پایدار بودن از سراب تا پایاب نیاز به بررسی موضوعات زیر ساختی در نگاه ملی و استانی دارد.

به گزارش ایرنا، علی صالحی دوشنبه شب در آیین افتتاحیه هفته فرهنگی اصفهان با اشاره به اینکه همان نقشی را که مجلس برای دولت دارد، شورای اسلامی شهر برای شهرداری ایفا می کند، گفت: دست شورای شهر اصفهان به لحاظ قانونی زیاد برای موضوع زاینده رود باز نبوده است اما در دوره اخیر شورای شهر به دلیل مسئولیت اجتماعی و مطالبات مردمی نسبت به زاینده رود در جلسات مختلف کارشناسی به جمع بندی رسیده است که باید مسئولیتی نسبت به زاینده رود داشته باشد.

وی افزود: زاینده رود به عنوان یک واقعیت برای پایدار بودن از سراب تا پایاب در نگاه ملی و استانی نیاز به موضوعات زیر ساختی و پایش دارد به همین دلیل شورای اسلامی شهر اصفهان دبیر خانه ای را تحت عنوان "زاینده رود"  تدوین کرد تا تصور درستی از جریان زاینده رود را بتوان در سطح ملی تبیین کرد.

معاون فرهنگی شهرداری اصفهان نیز اظهار داشت: به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان، تعدادی از بناهای تاریخی، اماکن تفریحی، گردشگری و موزه‌های در اختیار شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی به صورت رایگان و برخی نیز با تخفیف ویژه  ۵۰ درصدی برای بازدید در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

مجتبی شاه مرادی افزود: همچنین از ابتدای روز هفته فرهنگی تا روز هفتم به اسامی هفت شخصیت ویژه اصفهان نامگذاری شده که به ترتیب شامل شیخ بهایی، آیت‌الله سیدابوالحسن اصفهانی، سردار شهید حاج‌حسین خرازی ، استاد صغیر اصفهانی شاعر بزرگ، استاد حاج مصورالملکی» نقاش برجسته، بانو علوی همایونی و استاد جلال‌الدین همایی است.

هفته فرهنگی اصفهان از ۱۳ تا ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha