معلمان کرمانشاه در دوران کرونا جلوه‌های زیبایی از انسانیت ثبت کردند

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به کارهای جهادی معلمان استان در دوران شیوع ویروس کرونا، گفت: در این دوران معلمان کرمانشاه جلوه‌های زیبایی از انسانیت در راستای تعلیم و تربیت و آموزش دانش‌آموزان استان از خود به جای گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سلمان محمدی» روز دوشنبه در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته معلم با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، افزود: در این دوران بارها شاهد بودیم، معلمان استان در راستای عقب نماندن از تدریس غیرحضوری در شبکه مجازی "شاد" با پول و حقوق خود برای دانش آموزان بی بضاعت گوشی هوشمند خریداری کردند.

وی اضافه کرد: و یا بارها شاهد بودیم معلمان دانش آموزانی را که دسترسی به شبکه شاد نداشتند در گروه های چند نفره در منزل خود، یا بوستان ها آموزش می دادند و این در کنار همه مشقات و زحمات آموزش غیر حضوری بود که معلمان برای هر دانش آموز باید جداگانه مسائل درسی را توضیح می دادند.

محمدی در ادامه از زحمات جهادی و خالصانه همه معلمان استان کرمانشاه در دوران کرونا قدردانی کرد و گفت: معلمان کرمانشاه در دورترین و محروم ترین نقاط مرزی، سخت گذر و میان عشایر کوچ رو و هرجا که پرچم مقدس جمهوری اسلامی هست در راستای تعلیم و تربیت بچه های این سرزمین حضور دارند.

عدالت آموزشی یکی از برنامه های مهم آموزش و پرورش استان کرمانشاه است  

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود؛ توسعه و بسط عدالت آموزشی در سطح مدارس استان را یکی از برنامه های مهم آموزش و پرورش کرمانشاه اعلام کرد و بیان داشت: آموزش غیر حضوری به درس بسیاری از دانش آموزان به ویژه در مناطق محروم شهری لطمه زده به همین دلیل در فصل تابستان به منظور جبران افت تحصیلی محصلان ۵۲ مدرسه برای آموزش حضوری درسی باز خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه اکنون ۱۰۰ درصد دانش آموزان استان کرمانشاه حضوری سر کلاس های درس حاضر هستند افزود: از چهاردهم فروردین ماه که مدارس حضوری بازگشایی شد؛ خانواده های کرمانشاهی از این رویکرد استقبال خیلی خوبی داشتند.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا، نه فقط به درس دانش آموزان لطمه زده بلکه به روح و روان بچه ها نیز آسیب رسانده و اکنون ۳۱ درصد دانش آموزان کرمانشاه دچار چاقی شده اند که در نظر داریم در فصل تابستان برنامه های متنوع ورزشی، فرهنگی و هنری در راستای کاهش این ضربه های کرونا در دستور کار قرار دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پایان گفت: استان کرمانشاه، ۳۶۰ هزار دانش آموز، ۲۶ هزار  فرهنگی شاغل، حدود ۲۰ هزار فرهنگی و معلم بازنشسته، چهار هزار و ۱۰۰ مدرسه با ۱۶ هزار کلاس درس دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha