چهارمین دوره رویداد دانش آموزی  سیکاپ برگزار می شود

تهران- ایرنا- چهارمین دوره رویداد دانش آموزی سیکاپ در یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۲» در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از ستاد نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ گفت: در این رویداد با طراحی بخش‌های مختلف به دنبال استعدادیابی کودکان و نوجوانان به جای حالت تستی و چهارگزینه‌ای، بصورت عملی و در ابعاد مختلف جسمی-حرکتی، شناختی- فکری، روحی- روانی، هیجانی- عاطفی، ارتباطی- اجتماعی هستیم.  

یاسر قرایی افزود: با توجه به اینکه یکی از بزرگترین جامعه آماری ما دانش‌آموزان هستند، نیاز است تا فرهنگ نوآوری و فناوری در این گروه‌ های سنی ورود پیدا کند. یکی از اهداف برگزاری رویداد سیکاپ نگـاه نـوآورانه، آینده نگارانه و عدم غفلت از نیازهای روز جامعه درعرصه ها و سطوح مختلف از آموزش و پژوهش است، همچنین کارآفرینان، مدیران و مربیان مراکز آموزشی نیز در حوزه آموزش نقش دارند، از این رو ما در سیکاپ قصد داریم فرهنگ نوآوری و فناوری را که منجر به کارآفرینی می‌شود را در سنین پایین‌تر وارد کنیم.

وی خاطرنشان کرد کرد: هدف ما این است تا والدین دانش آموزان با حضور در این رویداد، استعدادهای فرزند خود را بیشتر شناخته و مسیر خوبی را برای آینده آنان طراحی کنند، چهارمین دوره رویداد دانش آموزی سیکاپ این بار همزمان با یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) و با هدف توسعه کمی و کیفی آن در ابعاد بین المللی برگزار می شود.

دبیر چهارمین دوره رویداد سیکاپ  ادامه داد: به دلیل این همزمانی، بخش های جدیدی از جمله بخش نمایشگاهی برای معرفی نوآوری ها و محصولات تولید شده توسط دانش آموزان، بخش معرفی مربیان و معلمان برتر و نیز بخش کارگاهی برای مدیران مدارس و مراکز آموزشی به این رویداد اضافه شده است.

قرائی در توضیح نحوه برگزاری این رویداد گفت: سیکاپ شامل ۵ قسمت مختلف شامل نمایشگاه که دستاوردهای مربیان و دانش‌آموزان را معرفی می‌کند. بخش دوم پروتایپ است که مربیان دانش‌آموزان و مراکز آموزشی می توانند مستندات پروتایپ خود را برای ما ارسال کنند. تا درنهایت در بخش کافه سرمایه در بحث تجاری سازی آن‌ها کار کنیم. بخش دیگر مربی برتر نام دارد که با شعار من، تو، ما اصولی تدریس می‌کنیم  به شناسایی روش‌های تدریس خلاقانه و نوآورانه می‌پردازد و پس از داوری به ۳ نفر اول جایزه اهدا می شود.

وی افزود: بخش دیگر بخش کارآفرینی است که سرمایه‌گذاران و مدیران مراکز آموزشی از سراسر کشور به این رویداد دعوت می‌شوند تا از نمایشگاه بازدید کنند و با روش‌ها و محصولات نوآورانه آموزشی آشنا شوند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. بخش دیگر توانمندسازی مدیران مراکز آموزشی است  که در آن با روش‌های دسترسی به نوآوری ها و فناوری، چگونگی ایجاد مدارسی خلاق در دوران پساکرونا و نحوه سرمایه گذاری در حوزه نوآوری و فناوری در آموزش آشنا می‌شوند.

چهارمین رویداد اینوتکس سیکاپ همزمان با یازدهمین نمایشگاه اینوتکس از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۱۰صبح الی ۱۸ در پارک فناوری پردیس با حضور دانش آموزان خانواده، دانش آموزان و مربیان و مدیران به صورت رایگان برگزار می شود،  علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت inotexicup.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha