کامرانی‌فر: جلسه هیات‌رییسه هفته آینده برگزار می‌شود/به کسی اجازه دلالی ندادیم/برخی به دنبال تکرار ماجرای ویلموتس هستند

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: از رسمیت افتادن هیات رییسه درست نیست و جلسه بعدی هفته آینده برگزار می‌شود و اعضای هیات رئیسه که همه‌ نیت خیر و کمک به فوتبال دارند، در آن شرکت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، حسن کامرانی‌فر در گفت‌وگو با برنامه رادیویی تهران ورزشی در مورد وضعیت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی ۲۰۲۲ و نگرانی‌هایی که از این بابت وجود دارد، اظهار داشت: نگرانی‌ها را درک می‌کنیم. تیمی قوی از چند وقت پیش در حال تلاش هستند تا با توجه به محدودیت‌هایی که به خاطر ۲ فیفادی پیش‌رو داریم از فرصت‌مان استفاده کنیم. مردم نگران نباشند چرا که نامه‌نگاری‌ها انجام شده و به زودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

وی در مورد تیم‌هایی که امکان بازی با آن‌ها وجود دارد، بیان کرد: تیم‌های اروپایی همه بازی دارند و امکان دیدار با آن‌ها وجود نخواهد داشت. دو دیدار خوب هماهنگ شده بود که به دلیل سفر دو تیم برزیل و آرژانتین به استرالیا به هم خورد. حداقل سه دیدار تدارکاتی خوب داریم که از طریق فدراسیون اعلام می‌شود. یک تورنمنت بسیار خوب هم در آینده در کشور ژاپن برگزار می‌شود اما به دلیل خط قرمزهایی که داریم، نتوانستیم در آن حضور پیدا کنیم. 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد تشکیل کمیته سه نفره‌ فیفا برای بررسی موضوعات مختلف فوتبال ایران، گفت: همه می‌دانند دغدغه آن‌ها در مورد حضور تماشاگران چیست و نیاز به پنهان‌کاری ندارد. فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در ابتدا با ما تماس گرفتند و از ما برای میزبانی‌ها تشکر کردند و در ادامه خواستند که یک کمیته سه نفره متشکل از فیفا، AFC و ایران در مورد حضور تماشاگران به نتیجه برسند. نگاه فیفا کمک به ماست و اینکه به ما تا شهریورماه فرصت دادند، درست نیست. 

کامرانی‌فر در مورد اینکه گفته می‌شد صدای جیانی اینفانتینو رییس فیفا در جلسه با میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون و حمید استیلی سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان ضبط و این موضوع باعث ناراحتی او شده، تصریح کرد: جلسات خوبی با رئیس فیفا و AFC برگزار کردیم و نگاه رئیس فیفا به فوتبال ایران به طور کامل تغییر کرد. خبرهای ضدونقیضی برای او ارسال می‌شد و نهایت صحبت او این بود که فدراسیون فوتبال ایران برای آن‌ها رسمیت دارد و نه نامه‌ها و ایمیل‌هایی که به فیفا ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: مطرح کردن این مسائل در این شرایط درست نیست و باید دید کسانی که به این مسائل دامن می‌زنند هدفشان فوتبال است یا  به دنبال این هستند که تا در آستانه جام جهانی مارک ویلموتس دیگری را خلق کنند. بعضی‌ها دنبال این هستند که ویلموتس و قراردادی جدید را درست کنند. مطمئن باشید که اجازه نخواهیم داد ویلموتس دیگری به فدراسیون تحمیل شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: در خصوص هماهنگی بازی‌های دوستانه تیم ملی به به کسی اجازه دلالی ندادیم و فدراسیون خودش مستقیم کارها را انجام داد. با فدراسیون‌ها به صورت مستقیم در ارتباط هستیم و در این زمینه وزارت خارجه خیلی به ما کمک کرد. در فدراسیون فوتبال همه چیز شفاف است و هر وزارتخانه و هر جایی که نیاز دیدند می‌توانند تمام مسائل را بررسی کنند. 

کامرانی‌فر در مورد استعلام شخصی خود از فیفا درباره رسمیت داشتن هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، بیان کرد: من دبیرکل فدراسیون و مسئول اجرایی فوتبال ایران هستم و با توجه به شرایط موجود، باید درباره همه چیز براساس اساسنامه پیش برویم. به صراحت در اساسنامه آمده بود که در صورت اختلاف نظر در چیزی، فیفا و AFC می‌توانند ورود کنند و به همین دلیل باید همین کار انجام می‌شد. از رسمیت افتادن هیات رییسه درست نیست و جلسه بعدی هفته آینده برگزار می‌شود و اعضای هیات رئیسه که همه‌ نیت خیر و کمک به فوتبال دارند، در آن شرکت خواهند کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha