باند سارقان کابل‌های برق لواسان بزرگ متلاشی شد

شمیرانات - ایرنا - رئیس کلانتری ۱۶۵ لتیان اعلام کرد: باند سه نفره سارقان کابل‌های برق منطقه لواسانات دستگیر و پس از تحویل به دادستانی روانه زندان شدند.

سروان میلاد اسدی روز یکشنبه در گفت‌ وگو با ایرنا اظهار داشت: در پی اختلال در شکبه توزیع برق و خاموشی‌های مکرر معابر و منازل، و اعلام شکایت منطقه برق لواسانات نسبت به سرقت کابل‌های فشار قوی، بررسی مساله و تعقیب سارقان مذکور در دستور کار ماموران این کلانتری قرار گرفت‌.

وی افزود: ۲ نفر از سارقان با یک دستگاه خودرو و ابزار فنی اداره برق که قدرت قطع کابل‌ها را داشته باشد، دستگیر و همدست‌ آن‌ها نیز با مراجعه ماموران در مخفیگاه‌شان بازداشت شد.

رئیس کلانتری ۱۶۵ لتیان با اعلام این‌که بیش از یکهزار متر کابل فشار قوی برق در مخفیگاه سارقان مذکور کشف شده است، خاطرنشان کرد: شواهد حاکی از حداقل هشت فقره سرقت می‌دهد.

سروان اسدی اضافه کرد: سارقان مذکور پس از قطع کابل‌ها و انتقال به مخفیگاه، اقدام به جدا کردن روکش آن و آب کردن سیم‌ها می‌کردند و در نهایت مِس به دست آمده را در بازار تهران به فروش می‌رساندند.

به گفته وی، متهمان پس از تکمیل پرونده تحویل حوزه قضایی لواسانات شده و با حکم دادستان روانه زندان تهران بزرگ شدند.

به گزارش ایرنا، شمیرانات دارای یک سرکلانتری (یکم فاتب) و هشت کلانتری است‌.
این شهرستان متشکل از شهر شمیران (منطقه یک تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha