۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۹:۵۵
کد خبرنگار: 795
کد خبر: 84736870
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

قدردانی عبدالله عبدالله از ایران برای میزبانی مهاجرین افغان

تهران - ایرنا -عبدالله عبدالله رئیس سابق شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در دیدار با سیدحسن مرتضوی معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل، با قدردانی از میزبانی ایران از مهاجرین افغان خواستار ادامه حمایت جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت افغانستان شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت ایران در کابل، عبدالله عبدالله در این دیدار با برشمردن برخی مشکلات موجود در افغانستان اظهار داشت: زمان آن گذشته است که طرف‌های بیرونی بخواهند برای مردم افغانستان تصمیم بگیرند و سرنوشت این کشور باید توسط خودشان رقم بخورد.

وی با اشاره به برخی مسائل اخیر پیرامون مهاجرین افغانستانی در ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران سال‌ها میزبان جمعیت عظیمی از مهاجرین افغانستانی بوده است که قدردان این موضوع هستیم. برخی به‌دنبال ایجاد تنش میان دو ملت بوده و هستند که این رفتارها را محکوم می‌کنیم و از برادران خود در ایران می‌خواهیم با توجه به اوضاع جاری افغانستان، فضا را برای زندگی بهتر برادران و خواهران افغانستانی خود فراهم کنند.

عبدالله عبدالله در ادامه گفت: امیدواریم شرایط برای بازگشت همه مهاجران به افغانستان فراهم شود و این کشور توسط افغانستانی‌ها و از داخل افغانستان به‌سمت آبادانی و صلح حرکت کند.

پیش از این رئیس پیشین شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با محکوم کردن حمله تروریستی مشهد، گفته بود برخی‌ تلاش کردند فضای روابط دوستانه میان دو ملت ایران و افغانستان را متشنج سازند که خوشبختانه با موضع‌گیری معقول مقامات جمهوری اسلامی ایران این شیطنت خنثی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha