۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۶:۱۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84736775
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

تهران- ایرنا- مردم کشورهای مختلف جهان در روز قدس با برگزاری راهپیمایی، با مردم مظلوم فلسطین اعلام همبستگی و جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا، مردم در کشورهای جهان ازجمله در آمریکا، انگلیس، ایرلند، چین، ژاپن، پاکستان و افغانستان همصدا با ایران اسلامی روز جمعه همبستگی خود با مردم مظلوم فلسطین را با برگزاری نشست یا راهپیمایی روز قدس به نمایش در آوردند.

نیویورک

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور شماری از مسلمانان روزه‌دار، فعالان مدنی و گروه‌های مدافع حقوق بشر و فعالان یهودی مخالف رژیم صهیونیستی عصر جمعه به وقت محلی در خیابان برادوی منهتن نیویورک برگزار شد.

یهودیان "ناتوری کارتا" که مخالف صهیونیسم هستند، پرچم فلسطین را در قلب منهتن نیویورک به اهتزاز درآوردند.

اقشار مختلف با در دست داشتن پلاکاردها و پارچه نوشته هایی، بر آزادی فلسطین و قدس شریف به عنوان قبله نخست مسلمانان و سرزمین مقدس ادیان الهی تاکید کردند.

انگلیس

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

خاخام‌های یهودی ارتدوکس از جنبش ضد اسرائیلی «ناتوری کارتا» روز جمعه با اهتزاز پرچم فلسطین در خیابان‌های لندن از روز جهانی قدس حمایت و تجلیل کردند.

شرکت کنندگان سوار بر یک دستگاه اتوبوس سر باز که اطراف آن شعارنوشته‌های ضد اسرائیلی و پرچم فلسطین نصب شده بود از مناطق مختلف شهر اعم از اماکن گردشگری و ساختمان‌های دولتی عبور کرده و حمایت خود را از آزادی قدس شریف و آرمان‌ فلسطین اعلام کردند.

آن‌ها شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «زنده‌باد فلسطین»، «روز قدس روز حمایت از مردم فلسطین است» سرداده و خواستار پایان دادن به اشغال فلسطین شدند. خاخام‌های یهودی در مقطعی که اتوبوس از مقابل دفتر نخست وزیر انگلیس عبور کرد پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورده و فریاد می‌زدند اسراییل را تحریم کنید.

این حرکت اعتراضی از سوی کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس تدارک دیده شده بود که هماهنگی راهپیمایی سالانه روز قدس در لندن را برعهده دارد.

ایرلند

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

مراسم روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور شیعیان و ایرانیان مقیم ایرلند در شهر دوبلین پایتخت برگزار شد.

شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی در میدان اصلی دوبلین تجمع کرده و با سردادن شعارهای ضد اسرائیلی جنایات رژیم آپارتاید صهیونیستی را محکوم کردند.

آن‌ها با حمل شعارنوشته و سردادن شعارهایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت رژیم اشغالگر قدس فریاد می‌زدند "مرگ بر اسرائیل"، "فلسطین آزاد باید گردد"، "سرخ و سیاه و زرد و سفید (پوست) باید متحد شوند" و "صهیونیسم با تروریسم برابر است".

در این حرکت اعتراضی شخصیت‌های ضد اسرائیلی با ایراد سخنانی ضمن برشمردن رفتار ددمنشانه رژیم صهیونیستی خواستار اقدام سازمان‌های بین‌المللی و همه کشورهای عدالت‌جو و آزادی‌خواه برای آزادی فلسطین شدند.

پاکستان

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

میلیون‌ها نفر از مسلمانان روزه دار پاکستان در روز جهانی قدس، با برگزاری راهپیمایی‌های گسترده در «اسلام‌آباد» و دیگر شهرهای این کشور با سردادن شعارهای ضدآمریکایی و صهیونیستی، ضمن اعلام برائت از توطئه ننگین سازش با رژیم اشغالگر قدس، از مقاومت مردم فلسطین حمایت کردند.

شهرهای بزرگ و کوچک پاکستان از شمال تا جنوب این همسایه شرق کشورمان، امروز پس از اقامه نماز جمعه شاهد حضور پرشور مسلمانان این کشور در راهپیمایی‌های روز جهانی قدس بود.

پیر، جوان، زن و کودک امروز در مناطق مختلف پاکستان به خیابان‌های آمده و با در دست داشتن تصاویری از امام خمینی (ره) ، سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس ضمن تجدید عهد با شهدای جبهه مقاومت، همبستگی خود را با ملت‌های مظلوم از جمله فلسطین اعلام کردند.

افغانستان

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

همزمان با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ؛ شماری از جوانان افغانستانی در یک حرکت خودجوش و مردمی با برپایی کاروان خودرویی ؛ ضمن اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین، خشم و نفرت خود را از جنایات های رژیم صهیونیستی ابراز داشتند.

جوانان افغانستانی درحالی که پرچم فلسطین را روی خودروها حمل می کردند، حمایت خود را از آرمان ملت فلسطینی در آزادی قدس شریف از چنگال نظامیان تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی اعلام داشتند.

جوانان مومن و آزاده افغانستانی در کابل در مسیر جاده کابل - پروان با اهتزاز پرچم فلسطین، جنایات های رژیم کودک کش اسرائیل در کشتار ملت مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

چین

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس روز جمعه با حضور جمعی از شهروندان چینی دوستدار آرمان فلسطین و ایرانیان مقیم و مامور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.

این مراسم با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل شعرخوانی، دکلمه، نمایش مستند، سرود و سخنرانی همراه بود.

محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران از جمله سخنرانان این مراسم بود که خواستار آزادی سرزمین‌های اشغالی از زیر یوغ صهیونیست های جنایتکار شد.

ژاپن

روز قدسی دیگر و مشارکت گسترده جهانیان در حمایت از مردم فلسطین

مراسم نماز جمعه آخر ماه مبارک رمضان و بزرگداشت روز جهانی قدس در حمایت از مظلومیت مردم فلسطین در اقامتگاه سفیر ایران در توکیو به امامت حجت الاسلام ساوادا برگزار شد. وی در خطبه های خود به زبان ژاپنی و فارسی در مورد مظلومیت فلسطین سخنانی بیان کرد.

حجت الاسلام ساوادا  در خطبه اول نماز به زبان فارسی در خصوص تزکیه نفسانی و فضائل ماه مبارک رمضان و همچنین مضلومیت مردم فلسطین سخنانی ایراد کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha