تکمیل ظرفیت‌ هتل‌های شیراز؛ آمادگی سایر شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران
ورودی شمالی شیراز ( دروازه قرآن)

شیراز-ایرنا-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: از ۱۰ روز گذشته، ظرفیت اسکان هتل‌های استان به ویژه شهر شیراز برای اقامت گردشگران تکمیل شده و این موضوع، بیانگر آن است که پس از ایام نوروز شاهد موج دیگری از سفر در تعطیلات عید سعید فطر خواهیم بود.

سید مؤید محسن نژاد شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: به منظور آماده‌سازی استان فارس برای میزبانی از گردشگران در تعطیلات عید فطر، جلساتی پیش بینی‌شده که یکی از آنها در قالب جلسه ستاد خدمات سفر استان، امروز شنبه دهم اردیبهشت‌ماه در آستان مقدس حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز تشکیل می‌شود.

گردشگران،‌ سایر شهرهای استان فارس را برای اسکان انتخاب کنند
این مقام مسئول خاطرنشان کرد:‌ از ۱۰ روز گذشته ظرفیت تمام هتل‌های استان فارس به ویژه هتل‌های شیراز تکمیل شده است و از این رو، توصیه می‌شود مسافران شهرستان‌های دیگر استان را برای اسکان و سفر انتخاب کنند.
وی اضافه کرد: با تجربه‌ای که از حضور گسترده گردشگران در ایام نوروز داشتیم، درصدد هستیم که با ایجاد فضاهای گردشگری و اقامتی در شهرستان‌های فارس، مسافران را به سمت این شهرستان‌ها هدایت کنیم تا خدمات سفر را از طریق شهرستان‌های مختلف در استان دریافت کنند.

تعطیلات عید فطر، فرصتی برای کشف جاذبه های جدید گردشگری فارس
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه هدف ما توزیع سفر در سطح استان است،گفت:عید سعید فطر فرصتی برای کشف مکان‌ها و جاذبه‌های جدید گردشگری در استان فارس است.
وی با تأکید بر ضرورت تمرکززدایی از مرکز استان در حوزه گردشگری گفت: ما نباید تنها شیراز را به عنوان مقصد گردشگران در نظر بگیریم بلکه باید تلاش کنیم تا شاهد رونق گردشگری در سراسر استان باشیم.
محسن نژاد عنوان کرد: برای تمرکززدایی از شیراز باید کل استان را درگیر سفر کنیم تا هم شلوغی و ازدحام مسافر در شیراز کاهش یابد و هم کُل شهرستان‌های استان فارس از حضور گردشگران بهره ببرند.
این مقام مسئول اضافه کرد: تمام شهرستان‌ها بایستی سهم قابل توجهی از منافع گردشگری داشته باشند. لذا در اطلاعیه اخیری که ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر منتشر کرده اعلام شده که گردشگران می‌توانند افزون بر شیراز به شهرستان‌های مختلف استان فارس نیز سفر کنند.
محسن‌نژاد ادامه داد: همان‌طور که گفتم در تلاش هستیم که به جای تمرکز بر شهر شیراز، شرایط لازم را برای حضور مسافران در دیگر شهرستان‌های استان فراهم کنیم.

جاذبه‌های گردشگری و تاریخی در شهرستان‌های فارس
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی به جاذبه‌های گردشگری و مراکز اقامتی در شهرستان‌های استان فارس اشاره کرد و افزود: ما در مرودشت، لار، لامرد، فسا، داراب، نورآباد و دیگر شهرستان‌ها از هتل، اقامتگاه بوم‌گردی، مهمانپذیر و امکانات خوبی برای گردشگران بهره می‌بریم‌.
وی یادآور شد: ما در استان فارس سه فرودگاه بین‌المللی داریم و افزون بر شیراز، شهرستان‌های لارستان، لامرد، جهرم، فسا و زرقان از فرودگاه برخوردار هستند و در شهرستان‌های دیگر هم تدابیری برای توسعه اینگونه زیرساخت‌ها اتخاذ شده است. البته مردم در این ایام بیشتر با وسیله نقلیه شخصی، اتوبوس یا قطار سفر می‌کنند.


تخت جمشید در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱

جذابیت‌های مرودشت برای اقامت گردشگران
محسن‌نژاد با اعتقاد به اینکه برخی از مردم برای اقامت در نزدیکی آثار تاریخی ثبت جهانی حاضر هستند هزینه‌های بسیاری را متحمل شوند، گفت: بدون شک اقامت در کنار میراث جهانی تخت‌جمشید در شهرستان مرودشت از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه این شهرستان از مراکز اقامتی خوبی بهره می‌برد مسافران می‌توانند مرودشت را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنند.

تکمیل ظرفیت‌ هتل‌های شیراز؛ آمادگی سایر شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران
برداشت گل محمدی در میمند فارس

فرصت گردشگری در جشنواره گلاب گیری در میمند و داراب
این مقام مسئول بیان کرد: در فصل اردیبهشت در شهرستان داراب و همچنین بخش میمند شهرستان فیروزآباد شاهد برگزاری مراسم گلاب‌گیری هستیم و همزمان با جشنواره گلاب‌گیری، کارگاه شیشه گری میمند نیز راه‌اندازی می‌شود و مردم با سفر به این شهرستان‌ها می‌توانند از شرکت در این رویدادها لذت ببرند.

توسعه گردشگری داخلی با ایجاد رویداد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اضافه کرد: یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم برای متحول کردن اقتصاد کشور این است که فضا را برای تسهیل سفر گردشگران خارجی به ایران آماده کند.
محسن‌نژاد توسعه گردشگری داخلی را از دیگر اولویت‌های دولت دانست و گفت: ایجاد رویداد یکی از مهمترین برنامه‌ها برای توسعه گردشگری داخلی به شمار می‌رود؛ هرچند برای تعطیلات عید فطر امسال آن طور که باید شرایط ایجاد رویداد فراهم نشد اما این امر مهم قطعا در دستور کار ما قرار دارد.
وی با تأکید بر ضرورت ساماندهی گردشگری رویداد در استان و تدوین تقویم رویدادهای گردشگری افزود: در مباحث تبلیغات و بازاریابی گردشگری نیز بایستی فعال‌تر باشیم و با برنامه ریزی دقیق‌تری وارد این عرصه شویم تا تبلیغات را هدفمندتر پیش ببریم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اعلام کرد: درصدد هستیم که افزون بر ارتقای جایگاه شیراز در عرصه گردشگری، ظرفیت سایر شهرستان‌ها در این عرصه را افزایش دهیم.

بنا بر اعلام مسئولان استانی، استان فارس در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ میزبان دو و نیم میلیون نفر مسافر نوروزی بود.
استان فارس از ۲۳ هزار تخت اقامتی برخوردار است که این ظرفیت اقامتی، در موج قبلی سفرها، از قبل از عید تکمیل شد و این وضعیت تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت.
به گفته مسئولان، در استان فارس در حال حاضر ۲۳ هتل در حال ساخت است که امسال چهار هتل به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha