امیرعبداللهیان: مقاومت امروز در بهترین شرایط خود در منطقه قرار دارد

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مقاومت امروز در بهترین شرایط خود در منطقه، در لبنان و در فلسطین قرار دارد و رژیم صهیونسیتی در ضعیف‌ترین وضعیت خود است.

به گزارش حوزه احزاب ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در مسیر راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: ما اقدامات اخیر رژیم صهیونسیتی در هتک حرمت مسجدالاقصی را محکوم می‌کنیم. ما برای مقابله با این مساله در سه هفته گذشته اقدامات دیپلماتیک خیلی فشرده‌ای را داشتیم. 

وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: از دبیر کل کنفرانس اسلامی در هماهنگی با برخی از وزرای خارجه کشورهای اسلامی خواستیم که نشستی اضطراری برگزار شود. این نشست هفته آینده در سطح نمایندگان ویژه و سفرای کشورهای اسلامی در جده در دبیرخانه کنفرانس اسلامی برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه خوشبختانه حدود سه ماهی است که سفرای ما در عربستان سعودی نزد OIC (سازمان کنفرانس همکاری‌های اسلامی)مستقر هستند، افزود: جمهوری اسلامی ایران حضور فعالی خواهد داشت و امیدوارم بتوانیم این نشست را در سطح وزرای امور خارجه نیز برگزار کنیم. 

وی تأکید کرد: در رایزنی با وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی و غیراسلامی مدافع فلسطین را هم نسبت به این موضوع حساس کردیم و امیدوارم یک اقدام جدی ولو پس از ماه مبارک رمضان در این زمینه انجام شود. 

رییس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: نکته مهم اینجاست که واقعاً امروز مقاومت امروز در بهترین شرایط خود در منطقه، در لبنان و در فلسطین قرار دارد و رژیم صهیونسیتی در ضعیف‌ترین وضعیت خود است.

امیرعبداللهیان در پایان خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها به دنبال این بودند که ایده و خواب آشفته از نیل تا فرات را محقق کنند؛ عملا مقاومت اجازه نداد و شهدای بزرگ مقاومت فلسطینی، لبنانی و اسلامی و به ویژه سردار سلیمانی شهید بزرگ قدس و شهید مبارزه با تروریسم. ان‌شاءالله همه ما در قدس نماز خواهیم خواند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی؛ امام خمینی(ره) به نام روز قدس نامگذاری شده است تا ظلم رفته بر مردم فلسطین فراموش نشود. این مراسم همچنین در بیش از ۹۰ کشور با حضور آزادیخواهان جهان برگزار می‌شود. سازمان‌ها، نهادها، شخصیت‌های حقوقی و حقیقی طی روزهای گذشته از مردم برای حضور شکوهمند در این راهپیمایی دعوت کردند.  

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha