سردار سلامی:‌ آمریکا به بیت عنکبوتی تبدیل شده است

۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۳:۰۳
کد خبر: 84735929
سردار سلامی:‌ آمریکا به بیت عنکبوتی تبدیل شده است

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمریکا تکیه‌گاه مطمئنی برای رژیم صهیونیستی نیست و به بیت عنکبوتی تبدیل شده است کاخ سفید امروز به همراه نظام امنیتی شما یک لانه عنکبوتی است.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی ایرنا،  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز جمعه در مراسم روز جهانی قدس و پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: روز جهانی قدس میراث ماندگار حضرت امام خمینی (ره) است و ایشان در نخستین ماه‌های پیروزی انقلاب شکوهمند با ابتکار، اعجاز و حکمتی الهی با نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان، قدس شریف و فلسطین را از فراموش شدگی، غربت غم انگیز و مظلومیت خارج کرد که از آن روز تاکنون سیمای فلسطین در صحنه سیاسی عالم هر روز درخشان‌تر، برجسته‌تر و جذاب‌تر به مسیرخود ادامه می دهد.

وی ادامه داد: پس از دوران باشکوه امامت امام راحل، بیرق حمایت از نهضت فلسطین و مبارزه با استکبار و صهیونیسم به دست رهبر معظم انقلاب اسلامی برافراشته ماند و حضرت آیت الله  امام خامنه‌ای با شیوه نو در امتداد ابتکار امام خمینی (ره) با تشکیل نیروی قدس سپاه به ایجاد شاکله قدرت و امتداد انقلاب اسلامی در سایر سرزمین اسلامی با در تنگنا قرار دادن رژیم صهیونیستی و به اذن خداوند در آینده‌ای نزدیک به حذف این رژیم از جغرافیای سیاسی عالم اهتمام کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران یادآوری کرد که در گذشته صهیونیست‌ها بی‌رحمانه قتل عام می‌کردند اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌اند که حتی مجروح شدن یک فلسطینی برای آن‌ها عقوبت فراوانی دارد و دیگر فصل آن فجایع غم‌انگیز برای فلسطین گذشته است.  فلسطین امروز از دست‌های خالی عبور کرده و مردانش در میانه میدان آماده نبرد هستند و رژیم اسراییل در حال فروپاشیدن است.

سرلشکر پاسدار حسین سلامی به طراحی توطئه جهانی انگلیسی و سپس آمریکا  از ۷۴ سال پیش برای زخم زدن بر پیکر جهان اسلام اشاره کرد و گفت: مستکبران خنجر به نام رژیم جعلی صهیونیستی را در پهلو و پیکره جهان اسلام فرو بردند تا با ایجاد یک زخم ترمیم ناپذیر و یک نماد امنیتی و سیاسی که امتداد سیاست‌های غرب در جهان اسلام است، بتوانند بر این جغرافیایی از ثروت و موقعیت مسلط شوند. در حالی که از آن روز تا به امروز سیاست‌های آمریکا، انگلیس و بخشی از کشورهای اروپایی حامی این توطئه بوده است. صهیونیست‌ها، فلسطینی‌ها را از خانه‌هایشان آواره کردند و به جای آن حادثه جعلی هولوکاست را برجسته ساختند تا فلسفه مصنوعی برای جا دادن در قلب جهان اسلام پیدا کنند.

وی  می‌گوید: اما وقتی که انقلاب اسلامی ظهور یافت و خورشید امامت امام از افق ایران طلوع کرد، فلسطین حامی قدرتمند پیدا کرد. جهاد در فلسطین زنده شد و امام فرمودند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود. این فقط یک عبارت ساده نبود بلکه نقطه آغاز راهبردی بلندمدت و جدی بود.

سردار سلامی در ادامه این بخش از سخنان خود اظهار داشت: این عبارت به قدرت و واقعیت تبدیل شد و در سطح هدف، آرمان و آرزو باقی نماند به نحوی که از ۷۴ سال پیش به این طرف با معماری آمریکا و مهندسی اروپا و کشورهای مرتجع عرب متحد آمریکا و رژیم صهیونیستی ۳۸ طرح برای حفظ بقای رژیم طراحی کردند.  وقتی که فلسطینی‌ها در غیبت قدرت هستند نمی‌توان با قطعنامه‌ها و پیمان نامه‌های سازش با ظالمان به امنیت، استقلال، حریت و آزادی رسید و این درس بزرگی است که تاریخ به همه ما داده است و امامان بزرگ انقلاب ما بر این حقیقت مسلم آگاه هستند که هرگز سازش با ظالم راه زیستن امن و آزاد نیست و هرگز مستکبران راه غلبه به خودشان را به ما نمی‌آموزند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور صریح بیان کرد که دشمن زبان شمشیر را خوب می‌فهمند، او به منطق قدرت معتقد است و می‌داند که با قوی شدن می‌توان پیروز شد و به قدرت احترام می‌گذارد و این سررشته نقشه راهی بود که امامان انقلاب ما به خصوص در دوران طولانی امامت و پیشوایی رهبر عظیم الشان ما موجب شکل گیری نقشه راه جدی شد و رهبر انقلاب بهترین، قدرتمندترین و مدبرترین فرمانده خود را برای هدایت نهضت مقاومت در جهان اسلام منصوب کرد که پرچمدار مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی توانست در فاصله‌های زمانی اندکی در سایر نقاط جهان اسلام جوانان را به جهاد دعوت و آنها را سازماندهی کند و سد مستحکمی در مقابل رژیم صهیونیستی قرار دهد.

ملت فلسطین در میانه میدان نبرد و اسرائیل در حال فروپاشی

سردار سلامی  صهیونیست ها را خطاب قرار داد و به آنها  گفت که شما فکر می‌کردید لایه‌های ضخیم امنیتی می‌تواند امنیتی‌ترین رژیم عالم را که مانند پادگان است از خطر حملات فلسطینی‌های قهرمان نجات دهد؟ درحالی که دیده اید شهیدان محمد حسین، فتحی حازم و شهید ضیا چگونه در قلب سرزمین‌های سال ۱۹۴۸ در یک شب، یک فلسطینی تمام ارتش صهیونیستی و قوای امنیتی او را شکست داد. از آن روز  تاکنون دیگر ارتش صهیونیستی در هیچ جنگی پیروز نشده است.

وی افزود: در گذشته صهیونیست‌ها بی‌رحمانه قتل عام می‌کردند اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌اند که حتی مجروح شدن یک فلسطینی برای آنها عقوبت فراوانی دارد. دیگر فصل آن وقایع غم انگیز برای فلسطین گذشته است و فلسطین از دست‌های خالی عبور کرده و مسلح است و مردانش در میانه میدان آماده نبرد  و اسرائیل در حال فروپاشیدن است.

کاخ سفید به لانه عنکبوتی تبدیل شده است

سلامی عنوان کرد: شما وضعیت کشتی‌هایتان را در دریا دیدید شما شلیک هزاران راکت نیروهای فلسطینی را در سیف‌القدس و ناتوانی گنبد آهنین‌تان را دیدید، شما همانند اژدها و شیر حزب‌الله را به مسلح در شمال سرزمینی که اشغال کرده‌اید می‌بینید، شما محاصره در قلب جهان اسلام را حس می‌کنید، شما درهم شکستگی نظام سیاسی‌تان  و پارگی نظام اجتماعی‌تان را می‌بینید. شما می‌بینید که دیگر آمریکا تکیه‌گاه مطمئنی برای شما نیست و به بیت عنکبوتی تبدیل شده که کاخ سفید امروز به همراه نظام امنیتی شما یک لانه عنکبوتی است.

فرمانده سپاه در تکمیل این بخش از سخنان خود گفت: شما می‌بینید آمریکا از افغانستان می‌گریزد و از عراق در حال گریختن است و در حاشیه سیاست‌های منطقه جای دارد و دیگر نمی‌تواند به شما کمک کند و آمریکا برای شما همانند آمبولانسی است که وقتی مریضی می‌میرد، به فریادش می‌رسد. حال  شرارت‌هایتان را خاموش کنید و می‌دانید ما اهل عمل و واکنش هستیم پاسخ‌های ما دردناک است، شرایط را برای خود محو خود فراهم می‌کنید، ما شما را رها نمی‌کنیم، منتظر باشید، پاسخ‌های ما دردناک است و شرایط را برای اهداف خود فراهم می‌کنیم.

سردار سلامی هشدار داد که اگر کوچک‌ترین عمل جاهلانه و شرارت آمیز از شما سر برند بهتر از من می‌دانید چه بر سرتان خواهد آمد. به فلسطین قهرمان و عزیز هم می گویم راه خود را ادامه بدهید؛ نصر الهی با شماست. شما چه در غزه، چه در کرانه، چه در صحن مبارک مسجد الاقصی متحد هستید و مطمئن باشید دشمن شما به سمت اضمحلال و زوال پیش می‌رود و قدرت شما در حال جان گرفتن است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنان خود را اینگونه پایان داد که ما همیشه با شما هستیم و فلسطین در قلب ماست. ما امت جهان اسلامی همگی سرنشینان یک کشتی هستیم و با هم برای مقابله با استکبار جهاد می‌کنیم و جهاد راز سعادت ماست.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha