۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84735135
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جراحی های  بدون درد در بیمارستان های دولتی البرز کلید خورد

کرج - ایرنا - برای نخستین بار در بیمارستان های دولتی استان البرز ، عمل های جراحی بدون درد و انجام پروسیجرهای مربوط به آن روز پنجشنبه در مجتمع آموزشی درمانی بیمارستان شهید آیت الله مدنی کرج وابسته به دانشگاه علوم پزشکی این استان کلید خورد.

به گزارش ایرنا، دکتر «محمدحسین دلشاد » فلوشیب فوق تخصصی کنترل درد  در حاشیه این عمل جراحی در بیمارستان شهید مدنی کرج به خبرنگاران گفت:  این نوع جراحی برای بیماری های با درد شدید مانند کمردرد، دردهای اندام تحتانی، شانه و گردن درد، دردهای زانو، دردهای ناشی از سرطان، دردهای ماندگار پس از زونا و امثال آن مورد  استفاده قرار می گیرد.

وی بیان داشت: امروز این عمل جراحی بر روی یک بیمار ۴۸ ساله با موفقیت در بیمارستان شهید آیت الله مدنی کرج انجام شد ضمن اینکه تا پیش از این ، جراحی مذکور در برخی مراکز درمانی  خصوصی کشور انجام می شد اما اکنون  در مجتمع آموزشی و درمانی بیمارستان  شهید مدنی کرج  با تعرفه‌های دولتی نیز انجام می‌شود .

دلشاد با قدردانی از همکاری خوب روسای قبل و کنونی مجتمع آموزشی درمانی بیمارستان شهید مدنی کرج  گفت : رشته فوق‌تخصصی کنترل درد به درمان‌ بیمارانی می‌پردازد که به هر دلیلی قادر به انجام عمل جراحی باز نیستند، مانند افرادی که دچار بیماری های زمینه‌ای، مشکلات قلبی یا انجام اعمال جراحی در گذشته هستند.

این پزشک فوق تخصص  یادآور شد : دانش جراحی های بدون درد از حدود ۱۰ سال پیش وارد کشور شده  که اکنون انجام این جراحی ها در بیمارستان های دولتی امکان برخورداری بیماران نیازمند از مزایای آن  به صورت گسترده در البرز فراهم شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha