حاجی بابایی: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به رفع آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافت

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین و رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری از سوی مجلس برای رفع آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافته و در اختیار دولت قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «حمیدرضا حاجی بابایی» روز پنج‌شنبه در جمع مسوولان و تشکل‌های کارگری استان همدان که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شد، اظهار داشت: این میزان اعتبار برای بخش‌های مختلف سازمان های اجتماعی، مناطق حاد بحرانی و محلات، کاهش طلاق و اعتیاد، توانمندسازی و حمایت از زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، آسیب اجتماعی دانش آموزی و دانشجویی، ستاد دیه و بیماران صعب العلاج در نظر گرفته شده که به صورت عادلانه در سطح استان ها توزیع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵ هزار میلیارد تومان نیز برای حمایت از بیماران صعب العلاج در نظر گرفته شده است که این اعتبار بر اساس توانمندی مالی افراد از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مربوطه را تامین و پرداخت می‌کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی همچنین از افزایش حقوق ۴۰۰ هزار سرباز وظیفه در بودجه امسال خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این منظور در بودجه پیش بینی و سقف حقوق سربازان نیز چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

حاجی بابایی اظهار داشت: در بودجه امسال کل کشور ۳۳۶ هزار میلیارد تومان نیز برای کمک به مردم در قالب پرداخت یارانه های اختصاص داده شده است.

نماینده کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: موضوع مناطق برخوردار و کمتربرخوردار از جمله موارد چالش زا در پرداخت تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری است.

حاجی بابایی: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به رفع آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافت

«فتح اله توسلی» با اشاره به اینکه از سال ۱۳۸۸ به بعد هیچ مرجعی برای تغییر مناطق محروم و غیر محروم تصمیم گیری نکرده است، تصریح کرد: این اتفاق موجب شده تا در سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۹ هم ۴۴۹ میلیارد تومان اعتبارات استان جذب نشده و به خزانه برگش داده شود.

به گزارش ایرنا، در این آیین از مسئولان و فعالان اتحادیه ها و تشکل‌های کارگری و بازنشستگی استان همدان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha