روز قدس تاکیدی بر آزادی فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام است

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برپایی روز قدس از لحاظ راهبردی مساله حیاتی است و تاکیدی بر این است که آزادی فلسطین و قدس باید مساله اول جهان اسلام بماند.

فرزاد جهان بین در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درباره اهمیت و لزوم شرکت در راهپیمایی روز قدس گفت: در تمام این سال ها تلاش شده است که روایتی ارایه شود و جا بیفتد که مساله قدس، مساله شخصی بین فلسطینی ها، اعراب و صهیونیست ها است. حتی با نظرات غلط که خود فلسطینی‌ها زمین هایشان را فروخته اند تلاش کردند و می کنند که این روایت را جا بیندازند.

وی ادامه داد: در حالی که روایت دقیق این است که این مساله شخصی بین فلسطینی ها و صهیونیست ها یا اعراب و صهیونیست ها نیست، بلکه در واقع تسلط آمریکایی‌ها و صهیونیستها و وابستگان آنها بر خاورمیانه و منطقه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: انتخاب فلسطین به این علت که کانون بحران دائمی در منطقه ایجاد کنند که البته ایجاد کرده اند و شعاری که اینها دارند از نیل تا فرات در واقع بدنبال توسعه گری در منطقه  و محکم کردن جاپای بیگانگان در منطقه‌ است.  

جهان بین گفت: امام راحل (ره) با ابتکاری که درباره روز جهانی قدس انجام دادند تلاش کردند که به طور مستمر پرده از حقیقت ماجرا که تسلط بیگانگان بر منطقه خاورمیانه است بردارند و این حقیقت دائما برای کل دنیا و کشورهای منطقه گفته شود.

وی با تاکید بر لزوم شرکت در روز قدس گفت: از نظر دینی تاکید شده است که یاور مظلومان باشیم. در قانون اساسی ما هم تاکید شده است که انقلاب اسلامی باید از نهضت های آرادیبخش و مساله فلسطین و دفاع از مظلوم ورود فعال داشته باشد و دفاع کند. بنابراین روز قدس مساله مهمی است که به سرنوشت ما گره خورده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: برپایی روز قدس از لحاظ راهبردی مساله حیاتی است و تاکید بر آن است که آزادی فلسطین و قدس باید مساله اول جهان اسلام بماند.

جهان بین با بیان این که هم به جهت مسایل دینی و هم راهبردی زنده نگه داشتن روز قدس مهم است گفت:  حضور در راهپیمایی روز قدس طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با تشکل های دانشجویی که فرمودند "روز قدس فرصت مناسبی برای اعلام همدلی و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و روحیه دادن به آنها است" بنابراین این حضورها می‌تواند باعث پشت گرمی و دست پر آنها برای مبارزه با رژیم صهیونیستی باشد.

 به گزارش ایرنا، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان امام خمینی (ره) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، روز قدس نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha