سود خالص شرکت‌های شستا ۱۴ درصد افزایش‌ یافت

تهران-ایرنا- معاون راهبری هلدینگ‌های شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) گفت: میزان سود خالص تجمیعی شرکت‌های مدیریتی در سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۴ درصدی نسبت به سال مالی ۱۳۹۹ از مبلغ ۳۹ هزار میلیارد تومان به مبلغ ۴۴.۷ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته که این دستاوردی حائز اهمیت به شمار می‌رود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شستا، «معبود عباس‌زاده» با تاکید بر رویکرد ارزش‌آفرینی شستا، به میزان فروش تجمیعی شرکت‌های مدیریتی گروه شستا اشاره و تصریح‌کرد: میزان فروش تجمیعی گروه شستا در سال مالی ۱۴۰۰ نسبت به سال مالی قبل از آن، با رشد ۷۲ درصدی مواجه بوده، به طوری که فروش از مبلغ ۹۴ هزار میلیارد تومان به مبلغ ۱۶۲ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

وی اظهار داشت: به‌موازات این، میزان سود خالص تجمیعی شرکت‌های مدیریتی در سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۴ درصدی نسبت به سال مالی ۱۳۹۹ از مبلغ ۳۹ هزار میلیارد تومان به مبلغ ۴۴.۷ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته که این دستاوردی حائز اهمیت به شمار می‌رود.

معاون راهبری هلدینگ‌های شستا خاطرنشان کرد: شستا در سال مالی ۱۴۰۰ نسبت به سال مالی ۱۳۹۹ به‌منظور ایجاد شفافیت و انضباط مالی از شناسایی سود ناشی از معاملات درون‌گروهی و سود تهاتری اجتناب کرده است. در سال مالی ۱۳۹۹ از محل تهاتر سهام با بهای تمام‌شده دفتری، سودی معادل ۹هزار میلیارد تومان در گروه شستا شناسایی شده است. بنابراین سود واقعی شستا در سال مالی ۱۳۹۹ معادل ٢٢ هزار و ۵٠٠  میلیارد تومان بوده که این رقم در سال مالی ۱۴۰۰، به ٢۶ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

وی افزود: همچنین درآمدهای عملیاتی سال مالی ۱۴۰۰ در شرکت‌های تولیدی شستا (۸۵ شرکت تولیدی) نسبت به سال قبل با رشد ۳۵ درصدی از ١۴ هزار و ۶٠٠ میلیارد تومان به حدود ٢٠ هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

عباس‌زاده گفت: با توجه به شرایط نامساعد بازار سرمایه در سال مالی ۱۴۰۰ و به‌منظور حفظ و صیانت از دارایی‌های بین نسلی و منافع سهامداران، عرضه‌های اولیه برنامه‌ریزی‌شده در سال ۱۴۰۰ عملیاتی نشد که برنامه اقدام مشخص برای عرضه اولیه‌ها در سال ۱۴۰۱ طراحی‌شده و بر اساس شرایط بازار سرمایه اجرایی خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha