۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۳:۴۴
کد خبر: 84727228
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۳:۴۴
کد خبر: 84727228
«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

تهران-ایرنا- نمایشگاه‌هایی با عناوین «مار و انار»، «شور زندگی»، «شهر رمضان» و «سهم آسمان» در گالری‌ها و مراکز فرهنگی هنری پایتخت میزبان علاقه‌مندان هنرهای تجسمی است.

به گزارش خبرنگار تجسمی ایرنا، نمایشگاه‌هایی جدید همچون مار و انار، ایده، شور زندگی و گیج است سرم، دوم اردیبهشت در گالری‌های پایتخت افتتاح می‌شود. همچنین نمایشگاه‌هایی همچون شهر رمضان و نقش خیال به مناسبت ماه مبارک رمضان در گالری‌ها و مراکز فرهنگی هنری برپاست و بعضی از گالری‌ها میزبان نمایشگاه‌هایی از سال گذشته هستند و فرصت دیدن آثار آنها مهیاست.

«مار و انار» در شیدایی

نمایشگاه انفرادی شکوفه کریمی با گردآوری مریم روشن‌فکر با عنوان مار و انار دوم اردیبهشت در گالری شیدایی افتتاح می‌شود و تا ۲۳ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۱۹:۳۰ در این گالری به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبروی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد یک میزبان علاقه‌مندان است.

«ایده» در نگارخانه احسان

نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان ایده، دوم تا هفتم اردیبهشت از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۸ در نگارخانه احسان به نشانی اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره ۲۲ برپاست.

«شور زندگی» در گالری ژینوس

نمایشگاه انفرادی آثار نقاشی و چاپ دستی الهام قادری با نمایش جلوه‌هایی از زندگی کُردهای ایران با عنوان شور زندگی دوم تا هفتم اردیبهشت به جز پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ژینوس به نشانی خیابان دکتر حسین‌ فاطمی، ابتدای خیابان‌ ولیعصر، پلاک‌ ۲۱، طبقه اول برپاست.

«گیج است سرم»

نمایشگاه انفرادی نقاشی از آثار علی گنجوی با عنوان گیج است سرم، دوم تا ۱۹ اردیبهشت به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه اول برپاست.

«بیگانه ۲» در ویستا

نمایشگاه انفرادی نقاشی از آثار زهرا سلطانی‌نژاد در نمایشگاهی با عنوان بیگانه ۲، دوم تا ۱۲ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ برپاست.

«نامحدود» در ثالث

نمایشگاه انفرادی نقاشی از آثار صبا صفا با عنوان نامحدود از دوم تا ۱۳ ادیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در گالری ثالث به نشانی کریم خان‌زند، بین ایرانشهر و ماهشهر شماره ۱۴۸ برپاست.

«پایان نامیرا» در سو

نمایشگاه انفرادی آثار تجسمی روزبه نعمتی شریف با عنوان پایان نامیرا، دوم تا ۱۹ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۱۹ در گالری سو به نشانی خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ میزبان علاقه‌مندان است.

«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

نمایش آثار آرمین ابراهیمی

نمایشگاه انفرادی نقاشی از آثار آرمین ابراهیمی دوم اردیبهشت در گالری اُ (طبقه ۲) افتتاح می‌شود و تا ۱۹ اردیبهشت از ساعت ۱۲ تا ۲۰ در این گالری به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین(خدری)، پلاک ۱۸، طبقه دوم برپاست.

«گوشه» در شیث

نمایشگاه انفرادی نقاشی از آثار ساحل یحیایی با عنوان گوشه، چهارم اردیبهشت در گالری شیث افتتاح می‌شود و تا ۱۴ اردیبهشت به جز پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در این گالری به نشانی چهارراه ولیعصر(عح)، ضلع جنوبی پارک دانشجو، کوچه شیرزاد شرقی، پلاک ۱۰ برپاست.

نمایش آثار جمشید امین‌فر

نمایشگاه انفرادی آثار جمشیدامین‌فر ۲۶ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در گالری آوت سایدر اینن به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، بالاتر از میدان ولی‌عصر(عج)، کوچه فرخی، پلاک ۱۱، زنگ ۲ برپاست.

«بلوک ۴۸» در گالری والی

نمایشگاه انفرادی چیدمان بلوک ۴۸ آثار هدیه خانعلی از ۲۶ فروردین تا ۱۹ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برپاست.

«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

«صورت/پرانتز/سری ۴» در نیان

نمایشگاه گروهی صورت/پرانتز/سری ۴ با آثاری از محسن الوردیلی، حسن ایازی، عباس بابایی، علی پیروز، محمدرضا خلیلی، سیدمصطفی سیدشجاع، امیرحسین عالی، فریدالدین عبابدین زاده، المیرا لکی و گلشن یکتاییان ۲۶ فروردین تا ۱۹ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در گالری نیان به نشانی میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرزآبادی، بن بست ابهری، پلاک پنج برپاست.

نقاشی‌های مهدی حسینی در هور

نمایشگاه انفرادی نقاشی از آثار مهدی حسینی ۲۶ فروردین تا ۱۶ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در نگارخانه هور به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ برپاست.

«اسید نیتریک» در اِو

نمایشگاه انفرادی آثار محمد سلامت‌زاده با عنوان اسید نیتریک از ۲۶ فروردین تا ۱۶ اردیبهشت به جز روزهای شنبه‌ و یکشنبه‌ از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در گالری اِو به نشانی خیابان کریم خان‌زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی سه، پلاک پنج، طبقه همکف و اول میزبان علاقه‌مندان است.

«نقطه عطف» در گالری شیرین

نمایشگاه گروهی مجسمه با آثاری از هنرجویان محمد مردی با عنوان نقطه عطف از ۲۶ فروردین تا ۱۳ اردیبهشت به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری شیرین به نشانی خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ سیزدهم، پلاک پنج میزبان علاقه‌مندان است.

نقاشی‌های شهروز صدر

نمایشگاه انفرادی نقاش از آثار شهروز صدر از ۲۶ فروردین تا ۱۳ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ایرانشهر به نشانی خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان شهید عضدی(آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ برپاست.

«عمارت صبا»

نمایشگاه گروهی عمارت صبا شامل بیش از ۶۰ اثر از ۳۱ هنرمند که بیشتر آنان از چهرهای شاخص و نام‌آور هنر معاصر ایران هستند از ۲۶ فروردین تا ۱۲ اردیبهشت همه روزه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در گالری موسسه فرهنگی هنری صبا (خیال) به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲، رواق هنر فرهنگستان هنر برپاست.

در این نمایشگاه آثاری از زنده یاد مرتضی ممیز، ناصر اویسی، منوچهر معتبر، رضا بانگیز، حسین محجوبی، بهرام دبیری، زنده یاد اسماعیل توکلی (مش اسماعیل) و یعقوب امدادیان برای نخستین بار به نمایش گذاشته شده است.

«سایکوـ‌ سوماتیک» در اعتماد یک

نمایشگاه سایکوـ‌ سوماتیک آثار الناز فرج‌اللهی از ۲۶ فروردین تا ۱۱ اردیبهشت به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ در گالری اعتماد یک به نشانی میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک ۲۵ برپاست.

«هارلو» در ایوان

نمایشگاه انفرادی حجم از آثار مجید گوران با عنوان هارلو از ۲۶ فروردین تا نهم اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ گالری ایوان به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره یک میزبان علاقه‌مندان است.

«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

«آخ‌های انسانی» در دنا

نمایشگاه انفرادی طراحی از آثار فرشید پارسی‌کیا با عنوان آخ‌های انسانی از ۲۶ فروردین تا نهم اردیبهشت به جز پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری دنا به نشانی خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک چهار، زنگ ۲ برپاست.

«مجسمانه» در عصر

نقاشی‌های زهره حاتمی‌پور در نمایشگاهی با عنوان مجسمانه از ۲۶ فروردین تا پنجم اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در گالری عصر به نشانی میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ میزبان علاقه‌مندان است.

«سهم آسمان» در باغ موزه هنر ایرانی

نمایشگاهی از آثار عکاسی گروهی با عنوان سهم آسمان با حضور ۲۳ هنرمند عکاس؛ میثم خادم‌پور، محمد وشینه، غلامرضا امیدی‌نژاد، فاطمه امینیان، بهراد تیموری، زهرا جمالی، علی سنگینیان، سپهر شاهی، علی لطیفی، فرشید عالی‌پور، بهرام دهخوار قانی، امیرحسین شمس، علی شخصیان، پژمان صادق‌زاده، فرناز صفوی، پارسا کمالی، زهرا واحدی، پارسا موسوی، صابر ملکی، رسول محمدی، علی نافذ عارفی، پارسا صادقی و مهران نفیسی از ۲۶ فروردین تا نهم اردیبهشت از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در نگارخانه پردیس باغ موزه هنر ایرانی برپاست.

این نمایشگاه با هدف استفاده از ظرفیت بالای هنر عکاسی در معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران برگزار شده است.

«شهر رمضان» در موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

نمایشگاه خوشنویسی با مضامین قرآنی با عنوان شهر رمضان شامل ۶۵ اثر متعلق به گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به مناسبت ماه مبارک رمضان به نمایش گذاشته شده است. عمده این آثار به قلم استاد علی شیرازی نوشته شده که همگی شامل آیات قرآن کریم است.

همزمان با این رویداد، ۲ نمایشگاه با عنوان علی قرآن ناطق آثار معرق و خاتم استاد مرتضی آتش‌پنجه و نمایشگاه نقاشی قهوه‌خانه‌ای بهار خیالی‌نگاری نیز در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برپاست.

علاقه‌مندان برای دیدن آثار این نمایشگاه می‌توانند در ماه مبارک رمضان غیر از روزهای تعطیل، از ساعت ۹ تا ۲۴ به موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از میرداماد، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ مراجعه کنند، به مناسبت شب قدر ساعت کاری موزه در چهارم اردیبهشت تا ساعت ۲۰ است.

«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

نمایش آثار هنری بسم الله و اسماء الحسنی

۲۰ اثر هنری نقاشیخط بسم الله و اسماء الحسنی به همت جمعی از دانشجویان رشته گرافیک و به سرپرستی استاد اسحق حنیفه با عنوان نورنگار به مناسبت ماه مبارک رمضان تا ۱۶ اردیبهشت هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶ در خانه فرهنگ امام علی(ع) به نشانی میدان جانبازان، بلوار الغدیر، میدان شهدای شمس‌آباد، خیابان شهید نامداری برپاست.

«آیات روشن» در گلستان

نمایشگاه خوشنویسی آیات روشن با حضور جمعی از اساتید فوق ممتاز هنر خوشنویسی با موضوع آیات قرآنی، فرمایشات، احادیث و روایات در باب حضرت علی(ع) از ۲۶ فروردین تا هشتم اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در نگارخانه فرهنگسرای گلستان به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان برپاست.

آثار هنرمندانی همچون لیلا امیری، مهدی اسماعیلی، محمد ارزگانی، مرتضی آتش‌پنجه، حسین احسنت، نوشین امام جمعه، مهدی برقی، شکرالله برومند، پیام بهی، هوشنگ تواضعی، بهروز خشکرودیان، کاظم خراسانی، سعید زلفعلی، رحیم سلوتی، عزیزالله گلکارزاده و خسرو شیرچی در این نمایشگاه ارائه شده است.

«نقش خیال» در گالری مژده

مجموعه‌ای از آثار شاخص خوشنویسی کلاسیک ۲۳ استاد خوشنویس معاصر ایران از جمله محمد احصایی، نصرالله افجه‌ای، جواد بختیاری، کاوه تیموری، صداقت جباری، فرشته حسینی، بهرام حنفی، محمد حیدری، الهه خاتمی، علی‌اکبر رضوانی، رضا رینه‌ای، راضیه سپهر و یدالله کابلی با موضوع بسم الله، آیات شریف قرآن کریم و اسما متبرکه به مناسبت ماه مبارک رمضان از ۲۶ فروردین تا نهم اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری مژده به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، کوچه هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ برپاست.

«آثار اخیر در دوران قرنطینه» در +٢

آثار اخیر در دوران قرنطینه، نمایشگاهی از آثار فریدون آو از ۱۹ فروردین تا ۱۶ اردیبهشت به جز روزهای یکشنبه‌ و دوشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری +٢ به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک هشت، طبقه‌ دوم برپاست. همچنین این نمایشگاه از ۱۹ فروردین تا ۱۶ اردیبهشت به جز روزهای یکشنبه‌ و دوشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری زیرزمین دستان به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ میزبان علاقه‌مندان است.

«کاشی‌نگاره» در خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه کاشی‌نگاره، تابلو کاشی‌های دوران قاجار، صفوی و مدرن از آثار شهلا کَساری ۱۹ فروردین در خانه هنرمندان ایران افتتاح شده است و تا ۱۱ اردیبهشت به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری‌های پاییز و میرمیران خانه هنرمندان به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی (فرصت)، ضلع جنوبی باغ هنر برپاست.

«مار و انار» و «سهم آسمان» در گالری‌گردی پایتخت

آثار ۱۴ هنرمند در گالری هما

نمایشگاه گروهی چهارده هنرمند از سده چهاردهم، با آثاری از مسعود اصلانی، هایده ایازی، صادق بریرانی، لیلا پازوکی، نجمه پاشایی، ایرج تهرانی، امیر خجسته، افشان دانشور، علی رازقندی، بیژن صفاری، شقایق عربی، مجید فعال، داوود کاظمی و ملکه نائینی با گردآوری فریدون آو از ۱۸ فروردین تا ۱۱ اردیبهشت از ساعت ۱۲ تا ۱۹ در گالری هما به نشانی تهران، خیابان کریم خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک هشت، واحد یک برپاست.

نمایشگاه «پنج گنج»

نمایشگاه گروهی پنج گنج به روایت موزه هنرهای معاصر تهران همسو با سایر رویدادهای نکوداشت حکیم نظامی و با تکیه بر هنر معاصر ایران و خوانشی از پنج کتاب ارزشمند حکیم نامدار ایرانی ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ افتتاح شد و تا ۱۸ اردیبهشت امسال همه روزه به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در موزه هنرهای معاصر تهران به نشانی خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله میزبان علاقه‌مندان است.

«معلم بد» در دلگشا

نمایشگاه انفرادی از آثار شباهنگ طیاری با عنوان معلم بد از ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ در گالری دلگشا برپا شده است و تا ۱۶ اردیبهشت از ساعت ۱۲ تا ۱۹ به جز روزهای شنبه و دوشنبه در این گالری به نشانی خیابان مفتح جنوبی، خیابان سمیه، نبش رامسر، پلاک ۶۳ میزبان علاقه‌مندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha