۳۱ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84726279
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای استان سمنان دوباره غبارآلود می‌شود

۳۱ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۰۴
کد خبر: 84726279
هوای استان سمنان دوباره غبارآلود می‌شود

سمنان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان سمنان، طی هشدار زرد، از افزایش غلظت غبار و کاهش نسبی کیفیت هوا از عصر امروز چهارشنبه تا شامگاه جمعه در استان خبر داد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز چهارشنبه به ایرنا افزود: از بعدازظهر امروز تا شامگاه جمعه، انتقال توده غبار به استان و افزایش تدریجی غلظت غبار و آلاینده های جوی پیش‌بینی می شود.

ایرج مصطفوی بیان کرد که روز پنجشنبه نیز غبارآلودگی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در نیمه غربی استان سمنان، در برخی نقاط وزش باد شدید و گرد و خاک به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب دور از انتظار نیست.

وی افزود: روز جمعه نیز غبارآلودگی و کاهش تدریجی غلظت غبار، وزش باد شدید و گرد و خاک به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان، پرهیز از حضور در فضای باز به ویژه برای گروه های حساس و سالمندان و خردسالان و افراد دارای بیماریهای قلبی و ریوی، پرهیز از ورزش و فعالیتهای بدنی در فضای باز و پرهیز از کوهنوردی را مهمترین توصیه های هواشناسی استان سمنان برشمرد.

سامانه دوم در استان سمنان بارشی است

وی ابراز داشت: سامانه دوم بارشی نیز از بعدازظهر پنجشنبه تا بعدازظهر شنبه در استان سمنان با بارش باران و رگبار، رعد و برق و مه‌آلودگی، در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی در ساعات بعدازظهر و شب به همراه احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد دور از انتظار نیست.

مصطفوی با اشاره به وزش باد شدید و گرد و خاک در استان به ویژه نواحی شمالی و شرقی، گفت: احتمال رگباری بودن بارشها، آبگرفتگی و جاری شدن رواناب، احتمال خسارت ناشی از باد، خسارت ناشی از تگرگ، امکان اختلال در تردد در محورهای استان به دلیل لغزندگی و کاهش دید، باید مورد توجه شهروندان باشد.

لایروبی جوی ها، آبراه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد محورهای مواصلاتی، خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، خودداری از تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمانهای در حال ساخت، محکم کردن سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه در برابر باد شدید، مهمترین توصیه های هواشناسی استان سمنان تا روز یکشنبه است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به کمینه و بیشینه دمای هوای شهر سمنان طی روزهای آینده گفت: روز جمعه شهروندان سمنانی دمای ۱۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد را تجربه می کنند و رضوان و شهمیرزاد با ۶ و ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقاط استان خواهند بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha