۳۱ فروردین ۱۴۰۱، ۴:۱۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84724612
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترودو: کانادا سلاح‌های سنگین به اوکراین ارسال می‌کند

تهران- ایرنا- جاستین ترودو نخست وزیر کانادا سه‌شنبه شب به وقت محلی اعلام کرد که کشورش تسلیحات سنگین به اوکراین ارسال خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از گلوبال نیوز، ترودو در جمع خبرنگاران گفت که وی در تماس نزدیک با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین است و کانادا در بحبوحه تهاجم روسیه که نزدیک دو ماه به طول انجامیده است، بسیار پاسخگوی چیزی است که اوکراین به آن نیاز دارد.

نخست وزیر کانادا ادامه داد: آخرین درخواست اوکراین از کانادا کمک به آنها در زمینه توپخانه سنگین است؛ زیرا این همان چیزی است که در زمان حاضر، جنگ در این حوزه قرار دارد و و کانادا توپخانه سنگین را با جزئیات بیشتر در روزهای آینده به اوکراین خواهد فرستاد.

کانادا همراه با دیگر متحدان ناتو پیش از این، کمک نظامی به اوکراین در قالب سلاح های کشنده و غیر کشنده برای کمک به کی‌یف در جنگ با روسیه ارسال کرده است.

به دنبال طولانی شدن جنگ میان روسیه و اوکراین و تاثیر بسزای این درگیری بر اقتصاد، نخست وزیر اوکراین روز دوشنبه به دنبال هشدارهای نهادهای بین المللی درباره کوچک شدن اقتصاد این کشور و نیاز این کشور به حمایت مالی برای بهبود عملکرد دولت، گفت؛ کشورش با حمایت مالی ژاپن و کانادا موافقت کرده است.

دولت اوکراین اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور به علت جنگ با روسیه بین ۳۰ تا ۵۰ درصد در سال ۲۰۲۲ کاهش می یابد.

جنگ در اوکراین نه تنها اقتصاد این کشور را بشدت تضعیف کرده، بلکه تولید ناخالص داخلی جهانی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha