ثبات قیمت گوشت قرمز طی دو هفته اخیر در بازار

تهران - ایرنا - رییس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات قیمت گوشت قرمز در دو هفته اخیر در بازار خبرداد و گفت: بازار این صنعت به رکود خورده است.

« علی اصغر ملکی» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص قیمت اخیر گوشت گوسفندی در بازار افزود: از هفته گذشته تاکنون قیمت گوشت قرمز نسبت به شب عید و ایام نوروز روند کاهشی به خود گرفت، تا جایی که در هر کیلوگرم ۱۵ هزارتومان کاهش پیدا کرد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی کاهش تقاضا را یکی از علل رکود در بازار گوشت قرمز دانست و اظهار داشت: بنابراین در دو هفته اخیر وضعیت بازار این محصول ثبات داشته و دچار نوسان نبوده است.

وی تصریح کرد: طبق گزارش های استانی قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین ۶۰ تا ۷۰ هزارتومان برحسب کیفیت و مرغوبیت و نرخ هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه ممتاز برای مغازه داران بین ۱۶۰ تا ۱۶۵ هزار تومان و قیمت شقه با کیفیت پایین‌تر بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان تمام می‌شود که با احتساب ۱۰ درصد سود این محصول باید در نهایت با نرخ ۱۷۰ تا ۱۷۵ هزارتومان به دست مصرف‌کنندگان برسد.

ملکی گفت: پیش از این در شب عید و ایام تعطیلی نوروز قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین ۷۰ تا ۷۸ هزارتومان و هر کیلوگرم شقه بدون دنبه  ۱۷۵ هزارتومان توسط مغازه داران خریداری می‌شد که با احتساب ۱۰ درصد سود با نرخ بیش از ۱۸۵ هزارتومان به دست مشتری می‌رسید.

وی افزود: اکنون با شروع فصل بهار عرضه جمعیت دامی از اردیبهشت ماه و خردادماه افزایش می یابد که همین امر در روند تدریجی کاهش قیمت این محصول پروتئینی در بازار اثرگذار است. بنابراین، انتظار می رود در ماه‌های آینده التهابی در بازار گوشت نداشته باشیم.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: البته عرضه انواع گوشت گرم گوسفندی شقه با قیمت ۱۱۶ هزارو ۹۰۰ تومان، گوشت گوسفندی منجمد با نرخ ۸۵ هزارتومان و گوشت گوساله منجمد با نرخ ۹۵ هزارتومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه و تره بار توانسته روی بازار این محصول اثر داشته باشد.

به گزارش ایرنا، بررسی میدانی خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد به رغم همه تلاش های دولت برای کاهش قیمت گوشت قرمز همچنان در قصابی های سطح شهر قیمت هر کیلوگرم شقه  گوساله بین ۱۸۰ تا ۱۸۹ هزارتومان، شقه گوسفندی بدون دنبه بین ۱۸۰ هزار تا ۱۹۸ هزارتومان و ران گوسفندی بین ۲۰۰ تا ۲۳۰ هزارتومان است که برحسب بالا و پایین شهر این قیمت ها افزایش و کاهش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha