همکاری ایران و قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ جدی‌تر از همیشه

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص همکاری ایران با قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: در خصوص اقتصاد ورزش، وزارت گردشگری برخی از مناطق آزاد و نهادهای ذی‌ربط مشغول فعالیت و انجام اقداماتی هستند و وزارت خارجه نیز در این حوزه به مسئولیت‌های خود عمل می‌کند.

به گزارش ایرنا، به نظر می‌سد موضوع همکاری ایران با قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ برای مسئولان کشور بیشتر از هر زمان دیگری جدی شده است. این همکاری متقابل بین دو کشور ایران و قطر در خصوص جام جهانی ۲۰۲۲ از زمانی کلید خورد که آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری با امیر قطر گفت‌وگو کرد. در این دیدار مقرر شد که ایران در میزبانی جام جهانی قطر با این کشور عربی همکاری کند. در پی این توافق، سخنگوی دولت عنوان کرد که رئیس جمهوری به معاون اول خود دستور داده تا کارگروه ویژه‌ای برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر دستگاه‌های دولتی به منظور استفاده بیشتر از ظرفیت‌های گردشگری و اقتصادی برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر تشکیل شود.

همکاری ایران و قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ جدی‌تر از همیشه

بیستم فروردین‌ماه بود که حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در خصوص این همکاری گفت: این تعاملات در کنار پررنگ کردن ظرفیت ورزشی کشور می‌تواند فرصتی برای تقویت دیگر موضوعات همچون گردشگری، حمل و نقل مسافر و ... باشد؛ با توجه به حضور هواداران جام جهانی در مناطق آزاد، می‌توانیم ظرفیت حمل و نقل عمومی به ویژه دریایی برای این فرصت پیش آمده را رونق دهیم.

وی تصریح کرد: پیشنهاد دو شهر کیش و قشم برای میزبانی از هواداران جام جهانی می‌تواند به محکم شدن روابط دو کشور در تعاملات و ارتباطات ختم شود. شهرهای جنوبی کشور به ویژه جزیره زیبای کیش در بحث هتلینگ و خدماتی که به گردشگرها باید بدهیم، مجهزتر بوده و جلسات هماهنگی در قالب دیدار و گفت‌و گو شروع شده است.

امروز(دوشنبه) نیز سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در ارتباط با جام جهانی قطر و اقدامات وزارت خارجه در این ارتباط نیز با اشاره به جذابیت بحث فوتبال افزود:‌ وزارت خارجه تلاش می‌کند که هر آنچه که دستگاه‌های متولی می‌خواهند در این زمینه انجام دهد.

وی ادامه داد: کارگروهی زیر نظر معاون اول رئیس جمهوری شکل گرفته و وزارت خارجه نیز عضو آن است؛ ما سعی می‌کنیم در راستای دیپلماسی ورزشی هر کاری که لازم باشد را انجام دهیم.

همکاری ایران و قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ جدی‌تر از همیشه

خطیب‌زاده با بیان اینکه در سفر کوتاهی که به آفریقا داشته با مقامات سنگال و غنا نیز در ارتباط با فوتبال و بازی‌های دوستانه صحبت کرده‌ است، افزود: البته فدراسیون اهداف دیگری را برای مسابقات دوستانه و تیم‌های تمرینی در نظر دارد ولی ما در این حد هم فروگذار نمی‌کنیم که فرصت‌هایی را برای آن‌ها فراهم بیاوریم.

وی همچنین در این نشست گفت: من فکر می‌کنم که ان‌شاءالله تیم ملی فوتبال ایران با قاطعیت از گروه خود بالا خواهد رفت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha