۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۱:۱۰
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84719023
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

حماس: تبعات تداوم حمله به نمازگزاران، دامن شهرک‌نشینان را خواهد گرفت

تهران- ایرنا - جنبش حماس امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه‌ای همزمان با تشدید درگیری‌ها در قدس اشغالی هشدار داد که «مسجد الاقصی خط قرمز ماست و رژیم اشغالگر مسئول حمله به نمازگزاران و اجازه دادن به شهرک نشینان برای هتک حرمت این مکان مقدس است».

به گزارش ایرنا، جنبش حماس همزمان با تشدید درگیری‌های صبح امروز در قدس اشغالی، هشدار داد که تبعات تداوم حمله به اعتکاف کنندگان و نمازگزاران، دامن‌گیر رژیم اشغالگر قدس و شهرک‌نشینان خواهد شد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین افزود: مسجد الاقصی خط قرمز ماست و مسئولیت هرگونه تعرض به نمازگزاران و اجازه دادن به شهرک نشینان برای هتک حرمت به صحن‌ها بر عهده رژیم اسرائیل است.

در ادامه بیانیه حماس آمده است : مردم فلسطین به هر قیمتی که باشد، نقشه‌های شوم اشغالگران را خنثی خواهند کرد.

حماس: تبعات تداوم حمله به نمازگزاران، دامن شهرک‌نشینان را خواهد گرفت

در همین رابطه، "زاهر جبارین" عضو دفتر سیاسی حماس نیز هشدار داد، در صورتی‌ که اشغالگران از خط قرمزها عبور کنند، محور مقاومت انتقام مسجد الاقصی را خواهد گرفت.

جبارین در پیامی شدیداللحن خطاب به رژیم صهیونیستی تاکید کرد که نبرد آتی، به غزه و کرانه باختری محدود نخواهد شد.

درگیری میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در قدس اشغالی و مجاورت مسجد الاقصی از صبح امروز تشدید شده است.

به گزارش ایرنا، از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گروهی از شهرک نشینان صهیونیست امروز - یکشنبه – دوباره به مسجد الاقصی یورش بردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر صهیونیستی از بمب‌های صوتی برای متفرق کردن فلسطینیان تجمع کرده در صحن مسجد الاقصی استفاده کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز جمعه نیز به صحن‌های مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی حمله کردند که در اثر این یورش ۱۶۰ فلسطینی مجروح شدند که حال شماری از مجروحان وخیم گزارش شده است.

یورش روز جمعه نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و هتک حرمت آن و مجروح شدن ده‌ها نمازگزار فلسطینی که خود را برای اقامه نماز جمعه به این مکان مقدس رسانده بودند با واکنش گسترده گروه‌ها و شخصیت‌های بین المللی روبه رو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha