اجرای طرح آموزش رایگان هنر به ۲۰ استان افزایش یافت

تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر در مناطق مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی در بهار سال‌ جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار تجسمی ایرنا، محمود سالاری با تأکید بر اهمیت این طرح و ضرورت محرومیت ستیزی، ایجاد عدالت اجتماعی و کشف استعدادهای جوان و نوجوان در حوزه فرهنگ و هنر گفت: در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم و برنامه های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی، مرحله دوم طرح آموزش رایگان رشته های مختلف هنری در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی در بهار امسال اجرا خواهد شد.

وی ضمن مهم دانستن کسب مهارت در بین جوانان و نوجوانان از طریق طرح رایگان آموزش هنر گفت: دوره اول این طرح همزمان با ایام الله دهه فجر و در بهمن ماه ۱۴۰۰ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یازده استان کشور افتتاح شد که باتوجه به استقبال گسترده و درخواست های سایر مناطق، درسال جدید ۲۰ استان در این طرح حضور خواهند داشت که اسامی آن ها بزودی اعلام خواهد شد.

معاون امور هنری ادامه داد: اولین مرحله این طرح با مشارکت یازده استان خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، آذربایجان غربی، جنوب کرمان، هرمزگان، ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و لرستان، بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان اجرا شد و تداوم آن را درسال جدید شاهد خواهیم بود.

لازم به ذکر است براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ثبت نام دومین مرحله طرح آموزش رایگان هنر از اوایل اردیبهشت ۱۴۰۱ آغاز می شود و کلیه علاقمندان در استان های جدید پس از اعلام رسمی می توانند با مراجعه به سامانه https://amoozesh.azmoonehonar.ir  نسبت به ثبت نام در رشته مورد تقاضا اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha