۲۴ فروردین ۱۴۰۱، ۱۱:۴۵
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 84714845
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ارایه تسهیلات لیزینگ به شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز شد

۲۴ فروردین ۱۴۰۱، ۱۱:۴۵
کد خبر: 84714845
ارایه تسهیلات لیزینگ به شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق پژوهش وفناوری سلامت ثامن از آغاز ارایه تسهیلات لیزینگ به شرکت‌های دانش‌بنیان برای تحقق شعار سال مبنی بر"تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین" خبر داد.

به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، ‌حمیدرضا فرهادی مدیرعامل صندوق سلامت ثامن در این خصوص گفت: صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ مبنی بر "تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین" با هدف کمک به توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان، ارایه تسهیلات لیزینگ را آغاز کرد تا به این ترتیب شرکت‌ها برای فروش محصولات خود با استفاده از این تسهیلات، خریداران را ترغیب به خریداری محصولات دانش‌بنیان کنند.

وی نرخ این تسهیلات را ۱۰، ۱۴ و ۱۸ درصد عنوان کرد و افزود: حداکثر مجموع زمان تنفس و بازپرداخت سه سال و تعیین زمان تنفس و بازپرداخت متناسب با مبلغ تسهیلات، جریان وجوه نقد و وضعیت مالی و اعتباری خریدار است.

مدیرعامل صندوق سلامت ثامن ادامه داد: این تسهیلات به شرط اصالت معامله، عدم وجود ذینفع مشترک و عدم افزایش قیمت محصول به صورت صوری، تعلق می گیرد وهمچنین مبلغ تسهیلات به شرکت دانش‌بنیان(فروشنده) پرداخت و تضامین و بازپرداخت تسهیلات برعهده خریدار است.

ارایه تسهیلات لیزینگ به شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز شد

ثامن در ادامه از پرداخت اولین تسهیلات لیزینگ این صندوق خبر داد و گفت: اولین تسهیلات لیزینگ صندوق سلامت ثامن به شرکت دانش‌بنیان صنایع ارتوپدی آراد طب توس اعطا شد، این شرکت در حوزه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و از تسهیلات لیزینگ صندوق سلامت ثامن برای فروش محصولات «ست الیزاروف و فیکساتور توبولار» که در زمینه درمان و رفع اشکالات استخوانی کاربرد دارند، استفاده کرد. خریدار این محصول دانش‌بنیان شرکت پرنیان پویش سلامت پارس بود.

وی یادآور شد: شرکت‌های متقاضی می‌توانند با مراجعه به وبگاه صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن به نشانی www.srtf.ir درخواست خود را جهت دریافت تسهیلات لیزینگ ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱، سال جدید را سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند.

ایشان در پیام نوروزی خود بر تولید دانش‌بنیان و متّکی بر دانش‌ و پیشرفت های علمی و همچنین تولید اشتغال‌آفرین تاکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha