۲۱ فروردین ۱۴۰۱، ۹:۴۰
کد خبرنگار: 1181
کد خبر: 84710832
T T
۷ نفر

برچسب‌ها

میزان گرد و غبار در اهواز و خرمشهر به ۹ برابر حدمجاز رسید

اهواز - ایرنا - پدیده ریزگرد ۱۷ شهر در خوزستان را درگیر کرد و میزان گرد و غبار در اهواز و خرمشهر به ۹ برابر حد مجاز رسید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون در ساعت ۸ روز یکشنبه در شهرهای آبادان یک هزار و ۱۴۳، امیدیه ۴۹۳، اندیمشک ۵۰۰، اهواز یک هزار و ۲۷۵، ایذه ۱۵۱، بندر امام یک هزار و ۱۹۲، بهبهان ۲۱۵، حمیدیه ۷۰۱، خرمشهر یک هزار و ۳۹۲، دزفول ۶۰۳، رامشیر ۶۳۹، سوسنگرد ۸۹۹، شادگان یک هزار و ۸۴، شوش ۵۳۰، شوشتر ۶۹۱، گتوند ۳۶۴ و ماهشهر یک هزار و ۱۸۹ میکروگرم بر مترمکعب است. حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

همچنین بر اساس گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور که شاخص کیفی هوا (AQI) را به منظور نشان دادن تاثیر گرد و غبار بر سلامتی افراد نشان می‌دهد، در ساعت ۹ امروز، شاخص کیفی هوای اهواز ۵۰۰، آبادان ۵۰۰، اندیمشک ۳۳۵، بندر امام ۵۰۰، حمیدیه ۵۰۰، دزفول ۴۹۰، رامشیر ۴۵۱، شادگان ۵۰۰ و ماهشهر ۵۰۰ در شرایط خطرناک و شاخص کیفی هوای سوسنگرد ۲۴۳ در شرایط بسیار ناسالم بوده است.

پدیده گرد و غبار از روز جمعه در خوزستان آغاز شده است. مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان دیروز با صدور اطلاعیه سطح نارنجی، نسبت به تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق و تاثیر آن ابتدا بر مناطق غربی و مرکزی و سپس بر سایر مناطق استان تا روز دوشنبه هشدار داد.

بر همین اساس، کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان شب گذشته اعلام کرد که با ورود توده گرد و غبار به استان، تمام مدارس خوزستان در نوبت صبح مقاطع پیش دبستانی و دبستان امروز (یکشنبه) تعطیل و سایر مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌ها و ادارات سراسر استان با ۲ ساعت تاخیر آغاز به کار می‌کنند.

همچنین در صورت تداوم پدیده گرد و غبار، امروز درباره تعطیلی ادارات و سایر مقاطع تحصیلی تصمیم گیری و اطلاع رسانی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha