۲۰ فروردین ۱۴۰۱، ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 84709612
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برپایی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ تربت‌حیدریه به تدریج انجام می‌شود

تربت حیدریه-ایرنا- رییس دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: کلاس‌های درسی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه از ۱۴ فروردین امسال به صورت حضوری برپا شده است و برای سایر مقاطع تحصیلی، کلاسهای حضوری به صورت تدریجی انجام می‌شود.

دکتر عباس خاشعی سیوکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کلاسهای دانشجویان در مقطع کارشناسی رشته معماری از امروز، ۲۰ فروردین ماه و با در نظر گرفتن سلامت آنها به صورت حضوری برگزار می‌شود و بقیه دانشجویان در دیگر رشته‌های تحصیلی می‌توانند از ۱۵ اردیبهشت ماه  در دانشگاه حضور یابند و امتحانات آنها نیز به صورت حضوری برپا خواهد شد.

وی اظهار کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت آموزش و پرورش طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا موظف به انجام آموزش حضوری کلاسهای درسی شدند که در دانشگاه تربت‌حیدریه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از ۱۴ فروردین ماه  فراخوان شده و کلاس‌هایشان به شکل حضوری برگزار می شود.

رییس دانشگاه تربت‌حیدریه بیان کرد: طبق شیوه نامه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های حضوری باید سه دز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند و اگر ۲ دز واکسن دریافت کرده‌اند، از زمان دریافت دز دوم واکسن نباید بیشتر از چهار ماه  گذشته باشد.

خاشعی گفت: دانشگاه تربت‌حیدریه دارای سه خوابگاه دانشجویی است که ۲ خوابگاه ویژه برادران و  یک خوابگاه ویژه خواهران به ترتیب ظرفیت اسکان ۵۰۰ دانشجوی پسر و ۶۰۰ دانشجوی دختر را دارد.

وی افزود: هرچند در شرایط کنونی ملزم به حضوری کردن کلاسهای درس هستیم، اما برخی از جلسات دفاع از پایان نامه‌های دانشجویی که باید استاد از مسافت دور دعوت شود را به شکل مجازی برگزار می‌کنیم.

مقدمات تاسیس دانشگاه تربت حیدریه با راه‌اندازی آموزشکده فنی تربت‌حیدریه در سال ۱۳۸۴ فراهم شد و این آموزشکده در سال ۱۳۹۱ با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ارتقا یافت.

دانشگاه تربت‌حیدریه با ۴۰ عضو هیات علمی و ۲۹ کد رشته در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha