پلیس پایتخت: با صنوف متخلف در ماه رمضان برخورد می‌شود

تهران - ایرنا - معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت گفت: با افزایش واحدهای گشتی پلیس، واحدها و صنوف متخلف در ماه مبارک رمضان شناسایی شده و با پلمب از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پلیس پایتخت، سرهنگ نادر مرادی با اشاره به بازرسی نامحسوس پلیس از واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان، ضمن تشریح جزییات ساعت و چگونگی فعالیت صنوف در این ماه مبارک، از آنها خواست نکات ذیل را رعایت کنند.

براساس اعلام پلیس، همه واحدهای صنفی مسافرپذیر براساس طرح زمان بندی فعالیت ابلاغی از سوی معاونت نظارت بر اماکن عمومی ملزم به فعالیت بوده و رعایت استتار کامل و پرهیز از تظاهر به روزه خواری الزامی و در صورت تخلف واحد صنفی پلمب خواهد شد. همه واحدهای صنفی جگرکی، آبمیوه و بستنی، ساندویچی و پیتزا و کبابی ملزم به تعطیلی کامل تا نیم ساعت قبل از اذان مغرب بوده و در صورت فعالیت نسبت به پلمب واحد صنفی اقدام می شود.

طبق اعلام پلیس، همه کافی شاپ ها و رستوران‌های داخل هتل‌ها و مراکز اقامتی ملزم به رعایت استتار کامل بوده و در ضمن حق پذیرش مشتریان خارج از مسافرین همان هتل نخواهند داشت، هرگونه تظاهر به روزه خواری در هر یک از واحدهای صنفی توسط متصدیان یا مراجعیان ممنوع و در صورت مشاهده واحد صنفی پلمب خواهد شد و براساس مصوبه کمیسیون نظارت، همه اغذیه فروشی‌ها، آبمیوه و بستنی و جگرکی و کبابی صرفاً در ایام ماه مبارک رمضان مجاز به فعالیت از یک ساعت قبل از افطار تا یک ساعت قبل از سحر است.

همچنین دکه‌ها و مراکز پذیرایی داخل پایانه‌های مسافربری و همچنین ایستگاه راه آهن ملزم به رعایت استتار کامل و پرهیز از تظاهر به روزه خواری بوده و در صورت تخلف نسبت به پلمب واحد صنفی اقدام خواهد شد، هیچ یک از قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌های سنتی سطح شهر حق فعالیت در طول روز را نداشته و در صورت مشاهده واحد صنفی تا پایان ماه مبارک رمضان پلمب می شود و همه صنوف خدماتی که قصد ارائه خدمات در طول ماه مبارک رمضان رادارند صرفاً مجاز به فعالیت با مجوز اداره نظارت بر اماکن عمومی بوده در غیر این صورت از فعالیت آنان ممانعت خواهد شد.

طبق اعلام پلیس پایتخت، همه سوپرمارکت ها و خواربارفروشی‌ها صرفاً مجاز به ارائه مواد خوراکی به صورت بیرون بر بوده و حق پذیرش مشتری و سرو مواد خوراکی و یا نوشیدنی تا قبل از اذان مغرب راندارند، سینماها می‌توانند در ایام ماه مبارک رمضان به جز لیالی قدر از افطار تا سحر با رعایت ضوابط انتظامی فعالیت کنند و با توجه به در پیش بودن فصل گرما و تعطیلی برخی مدارس استخرهای شنا می‌توانند بعد از افطار با رعایت ضوابط و مقررات فعالیت داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha