۱۶ فروردین ۱۴۰۱، ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84705916
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دانمارک ۱۵ دیپلمات روسیه را اخراج کرد

۱۶ فروردین ۱۴۰۱، ۱۳:۱۸
کد خبر: 84705916
دانمارک ۱۵ دیپلمات روسیه را اخراج کرد
یپه کوفود وزیر خارجه دانمارک

تهران- ایرنا- دانمارک در واکنش به محدودیت دیپلمات هایش توسط روسیه و همچنین وقایع اخیر پیرامون مساله بوچا، ۱۵ دیپلمات روسیه را اخراج کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز سه شنبه به نقل از یپه کوفود وزیر امورخارجه دانمارک نوشت که ۱۵ دیپلمات روسیه از کشور اخراج شدند.

دیپلمات های روسیه ۱۴ روز فرصت دارند تا دانمارک را ترک کنند.  

کوفود اعلام کرد: ما جاسوس در خاک دانمارک نمی خواهیم. همین مساله علت اخراج آنها از دانمارک است.

وی این تصمیم را یک گام تاریخی از سوی دانمارک دانست و افزود: ما این کار را با هماهنگی تعداد زیادی از دیگر کشورهای اروپایی انجام دادیم زیرا می خواهیم از امنیت خود محافظت کنیم. جاسوس روسی در دانمارک نمی خواهیم.

لوئیجی دی مایو وزیر خارجه ایتالیا نیز در راستای سیاست های اتحادیه اروپا در این زمینه گفت که ۳۰ دیپلمات روسی از این کشور اخراج شدند.

این اقدام در حالی صورت گرفته که آلمان و فرانسه هم در اقدامی مشابه روز دوشنبه تصمیم به اخراج دیپلمات های روسی گرفتند. کشورهای حوزه بالتیک نیز چند هفته گذشته دیپلمات های روس را از کشورشان بیرون کرده بودند. اما در این میان انگلیس اعلام کرده که تصمیمی مبنی بر اخراج دیپلمات های روس از کشورش ندارد.

کشورهای اتحادیه اروپا پس از انتشار تصاویری از آنچه جنایاتی را علیه غیر نظامیان در منطقه بوچا در نزدیکی کی یف نشان می داد، روسیه را مسئول این جنایات معرفی کردند درحالیکه کاخ کرملین هر گونه کشتار غیر نظامیان در منطقه مزبور را رد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha