۱۵ فروردین ۱۴۰۱، ۷:۵۶
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 84703938
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۶۰ هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری ملایر دیدن کردند

همدان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر گفت: بیش از ۱۶۰ هزار گردشگر در ایام تعطیلات نوروز(۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین) از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و تفریحی این شهرستان دیدن کردند.

ابراهیم جلیلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار  ایرنا اظهار داشت: مجموعه تفریحی و توریستی مینی‌وُرلد، ارگ نوشیجان، موزه لطفعلیان، بام ملایر، بوستان سیفیه و سد کلان از جمله آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی و دست‌سازی بود که بیشترین آمار بازدید گردشگران را دارند.

وی افزود: در این مدت همچنین حدود ۱۲ هزار مسافر در مراکز اقامتی، هتل، متل‌ها و مراکز اقامتی آموزش و پروش  شهرستان ملایر اسکان یافتند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از رشد ۶۰ درصدی اقامت مسافران در این شهرستان نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت: نوروز امسال نسبت به سال‌های گذشته میزان تردد، بازدید و اسکان مسافران در این شهرستان رشد قابل توجهی یافته است.

جلیلی ادامه داد: همچنین در تعطیلات نوروز امسال ۴۵ مورد بازرسی از تاسیسات گردشگری و بیش از ۲۰۰ مورد بازرسی از سایر مراکز اقامتی و تفریحی به عمل آمد.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز حتی یک مورد شکایت در این شهرستان ثبت نشده است، افزود: امسال با تمهیدات و اقدامات انجام شده رضایت خوبی برای مسافران و گردشگران ایجاد شد و با کمترین مشکل تعطیلات نوروز را پشت سر گذاشتیم.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با اشاره به فعال شدن دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات و تدوین و اجرای برنامه‌های خوب فرهنگی در سطح شهرستان گفت: هدف از اجرای این برنامه‌ها معرفی برندهای گردشگری و برندهای جهانی ملایر، بازی‌های بومی و محلی، آش‌های محلی و معرفی آداب و رسوم ایرانی و اسلامی در این ایام بود.

به گزارش ایرنا؛ تاکنون بیش از ۳۴۰ اثر تاریخی و طبیعی در شهرستان ملایر شناسایی شده که بیش از ۲۰۰ اثر آن ر فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha