برنامه‌های ویژه رمضان در شهر شیراز؛ از برپایی نمایشگاه قرآن تا رونمایی از کتاب شاهچراغ
حال و هوای نوروزی حرم مطهر شاهچراغ (ع)

شیراز-ایرنا-معاون فرهنگی شهردار شیراز، با بیان اینکه این کلانشهر با ویژه برنامه های متنوع فرهنگی به استقبال ماه مهمانی خدا می‌رود گفت: در ایام ماه مبارک رمضان نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در شهر شیراز برپا و از کتاب شاهچراغ(ع) در گذر زمان شامل کهن ترین تصاویر و شرح معماری این حرم مطهر رونمایی خواهد شد.

بنا بر گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری شیراز، مصطفی مشفقیان یکشنبه از کتابت آیات قرآنی توسط جمعی از خوشنویسان در مسجد نصیر الملک در ایام ماه رمضان خبر داد و گفت: در روزهای استقبال از ماه مهمانی خدا، در مساجد مهم و تاریخی شهر شیراز مراسم چاووش خوانی برگزار می شود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: همچنین در این ماه علاوه بر فضاسازی ویژه فرهنگی در سطح شهر با رویکردی متفاوت نسبت به سالهای گذشته، برنامه های شاد و چند رسانه ای در بوستان های بعثت، جنت و نماز به صورت مستمر برگزار می شود که محوریت این جشن ها، گروه‌های جهادی و روحانیون است.
مشفقیان برگزاری مراسم افطاری ساده در مناطق مختلف شهری را ازجمله دیگر طرح‌های شهرداری در این ماه برشمرد و افزود: در طول ماه مبارک رمضان با همکاری مناطق شهرداری ایستگاه‌های افطاری ساده در هنگام اذان مغرب در خیابان‌ها و معابر اصلی شهر با عنوان "سفره برکت" برگزار می شود.

برنامه‌های ویژه رمضان در شهر شیراز؛ از برپایی نمایشگاه قرآن تا رونمایی از کتاب شاهچراغ
آیین شب قدر با حضور شهروندان در خودروها در بوستان کوهستانی دراک شیراز،‌ اردیبهشت ۱۴۰۰

شب قدر و عزاداری خودرویی در گلزار شهدای گمنام و بوستان دراک
معاون فرهنگی شهردار شیراز در ادامه با اشاره به ویژه برنامه‌های شب قدر عنوان کرد: امسال ویژه برنامه های شب قدر، در جوار گلزار شهدای گمنام و نیز بوستان کوهستانی دراک به صورت خودرویی برگزار می شود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در ادامه گفت: ویژه برنامه جشن شهری با حضور عموم شهروندان شیرازی نیز در شب عید سعید فطر ازجمله برنامه‌های متفاوت امسال شهرداری در ایام ماه مبارک رمضان است.

برنامه‌های ویژه رمضان در شهر شیراز؛ از برپایی نمایشگاه قرآن تا رونمایی از کتاب شاهچراغ
محفل انس با قرآن در آرامگاه حافظ شیرازی

دولت قرآن در آرامگاه حافظ
مشفقیان با اشاره به اجرای برنامه دولت قرآن در آرامگاه حافظ نیز گفت: این برنامه با محوریت بررسی عرفانی و موضوعی اشعار قرآنی حافظ و نیز تلاوت مجلسی قرآت کریم برگزار می شود.

گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد
وی در ادامه با اشاره به رواج داشتن احسان و نیکوکاری در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)، با همکاری مراکز خیریه مراسم گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و نیز ویژه برنامه شاد و مفرح تکریم ایتام، کودکان بی سرپرست و کودکان کار در باغات خانواده شیراز برگزار می شود.
همچنین شاهد اجرای برنامه پویش ناجی آرزوها جهت برآورده کردن آرزوهای کودکان نیازمند و با همکاری گروه های جهادی، خیریه ها، فروشگاه‌های بزرگ و حمایت‌های مادی مردمی خواهیم بود.

تلاوت قرآن در مساجد شاخص و فرهنگسراها
معاون شهردار شیراز تصریح کرد: رمضان ماه نزول قرآن است و توجه به آیات الهی در این ماه ضروری می باشد. در این راستا در مساجد شاخص و تاریخی شیراز برنامه تلاوت قرآن در دو نوبت ظهر و عصر و تلاوت روزانه یک جزء از قرآن کریم در فرهنگسراها برگزار خواهد شد، همچنین برنامه نور در منزل با محور تلاوت خانوادگی در منازل همراه با قرعه کشی واهدای جوایز به خانواده های اجرا کننده را خواهیم داشت.
مشفقیان برنامه های نمایشی را بخشی از روند آموزش و راهی برای گسترش آداب و رسوم مذهبی دانست و افزود: برنامه های تئاتر، نقالی و تعزیه به مناسبت شهادت امام علی علیه السلام و ولادت امام حسن مجتبی(ع) در سطح شهر برگزار می شود.

برنامه‌های ویژه رمضان در شهر شیراز؛ از برپایی نمایشگاه قرآن تا رونمایی از کتاب شاهچراغ
مصطفی مشفقیان (وسط)

برنامه‌های ورزشی
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در ادامه گفت: در راستای افزایش ارتقای سلامت شهروندان، برنامه های ورزشی متنوعی نیز در قالب "جام رمضان" برای ایام ماه رمضان در نظر گرفته ایم.
وی افزود: مسابقه بسکتبال خیابانی، والیبال ساحلی در زمین‌های شهرداری، مسابقه قوی ترین مردان شیراز، پیاده روی خانوادگی ( شامگاهی ) در پیاده راه سلامت، و برگزاری مرحله دوم مسابقات فوتسال محلات گرامیداشت شهید اسکندری از جمله این برنامه ها می باشد که همه تحت عنوان جام رمضان برگزار می‌شود.

مشفقیان خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه وقت خوب ازدواج در محافل قرآنی پرتردد، ارائه خدمات جهادی شامل خدمات سیار اجتماعی، فرهنگی، مذهبی خدماتی و پزشکی در محلات هدف و توانمندسازی مشاوران با برگزاری دوره های آموزشی از دیگر برنامه های این سازمان برای ماه مبارک رمضان می باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha