ساعت شروع اجرای طرح ترافیک پایتخت ۶:۳۰ صبح شد

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد : ساعت اجرای طرح ترافیک در پایتخت از ۷:۳۰ به ۶:۳۰ صبح تغییر کرد. این تغییر از فردا (دوشنبه) پانزدهم فروردین اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی شفیعی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی تمهیدات حمل و نقل و ترافیک همزمان با فعالیت مراکز آموزشی با اشاره به تغییر ساعت طرح ترافیک شهر تهران از فردا گفت: از ۱۵ فروردین ماه طرح ترافیک از ساعت ۶.۳۰ آغاز می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به مصوبه شورای حمل و نقل و ترافیک ساعات پایانی طرح ترافیک در نیمه اول سال ساعت ۱۹ است که به علت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تا آخر این ماه، ساعت پایانی طرح ترافیک ساعت ۱۷ است.

معاون شهردار تهران با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مراکز آموزشی از ۱۴ فروردین ماه افزود: این تصمیم هرچند به یکباره اعلام شد اما شهرداری تهران برنامه ریزی هایی را در این زمینه به ویژه افزایش ظرفیت حوزه حمل و نقل عمومی انجام داده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی تهران عقب ماندگی هایی وجود دارد که به دلیل بی توجهی در سال های گذشته ایجاد شده و رفع آن زمان بر است؛ اما سعی کردیم تا با تمام توان با اقداماتی مانند کاهش سرفاصله اعزام قطارهای ناوگان مترو و اتوبوس های تندرو (بی آرتی) این کمبود را جبران کنیم.

شفیعی با اشاره به اعزام ناوگان در صورت ازدحام مسافر تاکید کرد: با مجوز پلیس راهور ون هایی را در خطوط پر تردد اعزام می کنیم تا جابه جایی مسافران انجام شود.

وی با اشاره به افزایش شیفت رانندگان گفت: شهرداری تهران آمادگی دارد تا با همکاری شهروندان وضعیت ترافیکی تهران را بهبود بخشد. در این زمینه از شهروندان می خواهیم تا با استفاده از حمل و نقل عمومی و همپایی سفر بار ترافیکی شهر را مدیریت کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به وضعیت ترافیک پایتخت در اوایل روز کاری بعد از تعطیلات نوروز بیان کرد: رصد وضعیت ترافیک نشان از افزایش ۳۵ درصدی ترافیک به نسبت سال گذشته در طول معابر درگیر دارد؛  این افزایش ترافیک شامل سفرهای آموزشی هستند.

احتمال افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصد ترافیک طی روزهای آینده

رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در این جلسه بر افزایش ۳۵ درصدی ترافیک تهران تاکید کرد و گفت: همانطور که قابل پیش بینی بود با اتمام تعطیلات نوروزی و بازگشایی ادارات و مراکز آموزشی حجم تردد خودروها در معابر شهر تهران افزایش چشمگیری داشته است.  

سردار محمد حسین حمیدی افزود: برآوردها نشان می دهد که طی روزهای آینده ۲۵ تا ۳۰ درصد ترافیک شهر تهران افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: برای مدیریت این حجم از سفرها در تهران جلساتی را به صورت درون ستادی در پلیس راهور و با شهرداری، آموزش و پروش و سایر نهادها گذاشتیم و آمادگی صددرصد تمام بخش ها را فراهم کردیم اما می دانیم برای ایجاد این آمادگی مشکلاتی وجود دارد که به مرور زمان حل می شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه توقع اینکه تمام موضوعات مربوط به مدیریت ترافیک مانند سرویس مدارس و یا ناوگان حمل و نقل عمومی خدمات رسانی بهینه ای داشته باشد؛ انتظار واقعی نیست، بیان کرد: پیش بینی می کنیم در  آینده وضعیت کنترل ترافیک بهتر شود.

وی از شهروندان درخواست کرد تا از تجمع در جلوی مدارس خودداری کنند و در این زمینه با پلیس همکاری داشته باشند.

سردار حمیدی یادآور شد: سازمان ها آمادگی مدیریت تقاضای سفر را دارند اما لازم است تا مردم نیز در این زمینه همراهی کنند تا در روزهای آینده وضعیت سرویس مدارس بهتر شود.

وی تاکید کرد: ما هنوز به اوج ترافیک نرسیده ایم و طبیعی است در روزهای آینده با ترافیک بیشتری روبه رو شویم. البته پلیس راهور و سایر مجموعه ناجا در این زمینه در آمادگی کامل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha