۱۳ فروردین ۱۴۰۱، ۲۱:۳۸
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 84703037
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰۰ هزار مسافر نوروزی از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کردند

همدان-ایرنا- دبیر ستاد خدمات سفر استان همدان گفت: از ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۲ فروردین‌ماه حدود ۷۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های استان بازدید کرده‌اند.

 علی مالمیر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در بین آمار بازدیدکنندگان جاذبه‌های استان، جاذبه‌های تاریخی با بیش از ۳۲۷هزار مورد بازدید بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. 

وی با بیان اینکه از ابتدای تعطیلات نوروزی تا ۱۲ فروردین‌ماه بیش از ۱۱۶ هزار مسافر در استان همدان اقامت داشته‌اند، افزود: از این تعداد، ۱۶ هزار و ۲۷۱ نفر در هتل‌ها، سه هزار و ۴۹۹ نفر در مجتمع‌های گردشگری، دو هزار و ۹۹۵ نفر در مهمانپذیرها و دو ‌هزار و ۷۵ نفر در هتل آپارتمان‌ها اقامت داشته‌اند. 

مالمیر تصریح کرد: همچنین دو ‌هزار و ۶۳۲ نفر در اقامتگاه‌های بومگردی، ۲۵ هزار و ۷۹۶ نفر در خانه‌مسافرها و ۱۳ هزار و ۸۷۷ نفر در اقامتگاه‌های موقت اسکان داشته‌اند.  

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اضافه کرد: در این ایام ۴۳ هزار و ۵۲۵ نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش و پنج هزار و ۱۴۳ نفر در سایر مراکز مقیم شده‌اند. 

وی همچنین مطرح کرد: طی مدت یاد شده ۳۱۲ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی صورت گرفته که ۵ فقره تذکر، ۷ فقره اخطار کتبی و ۷ فقره تشویقی صادر شده است. 

دبیر ستاد خدمات سفر استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: غار علیصدر، کتیبه‌های گنجنامه، تپه عباس آباد، آرامگاه بوعلی، آرامگاه باباطاهر و تپه هگمتانه در صدر بازدیدهای علاقه مندان به جاذبه‌های گردشگری استان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha