شرایط برای تردد دریایی شناورها در خلیج فارس و تنگه هرمز مساعد است

قشم - ایرنا - رییس اداره هواشناسی جزیره قشم اعلام کرد:با توجه به وزش باد سطحی در عصر پنجشنبه یازدهم فروردین ۱۴۰۱ در تمامی مناطق دریایی استان هرمزگان به ویژه خلیج فارس و تنگه هرمز شرایط برای تردد شناورها مساعد است.

محمد کاملی دیرستانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با توصیف پیش بینی هواشناسی جوی، دریایی و دمایی پنجشنبه یازدهم فروردین ۱۴۰۱، افزود: از امروز تا پایان تعطیلات در ساعت های ابتدای صبح جزایر و سواحل همراه با وزش باد ملایم و مه صبحگاهی پیش بینی می شود و دریا آرام است.

وی با اشاره به اینکه شرایط دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز از عصر امروز پنجشنبه همراه با وزش باد سطحی و شرایط برای تردد دریایی مساعد پیش بینی می شود، گفت: در این مدت افزایش نسبی ۲ تا ۵ درجه ای دما مورد انتظار است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha