۱۰ فروردین ۱۴۰۱، ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84700216
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمریکا در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش می دهد

۱۰ فروردین ۱۴۰۱، ۱۳:۱۶
کد خبر: 84700216
آمریکا در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش می دهد

تهران –ایرنا – نظامیان آمریکایی مستقر در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش نظامی می دهند که چگونه از تسلیحات غربی استفاده کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، تارنمای خبری س ان ان با انتشار  این خبر نوشت:نظامیان آمریکایی مستقر در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش نظامی می دهند که چگونه از تسلیحات ارسال شده غربی (علیه روسیه ) استفاده کنند.

تارنمای خبری این رسانه تصویری آمریکایی نوشت: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه گذشته (هشتم فرودین ماه ۱۴۰۱) گفت که نظامیان آمریکایی مستقر در خاک لهستان به نیروهای اوکراینی برای آموزش کمک می کنند. نظامیان آمریکایی برای تقویت قوای ناتو در مواجه با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، به شرق اروپا اعزام شده اند.

سی ان ان افزود: آموزش نظامی یکی دیگر از راه هایی است که آمریکا تلاش می کند بدون رویارویی مستقیم با قوای روسیه به ارتش اوکراین یاری رساند، چراکه یک رویارویی مستقیم منجر به جنگی گسترده خواهد شد.

این رسانه آمریکایی درادامه گزارش داد: مقامات کاخ سفید به این شبکه خبری گفته اند که در خاک لهستان سربازان اوکراینی بطور معمول با نظامیان آمریکایی در تعامل هستند .

آمریکا در لهستان به نیروهای اوکراینی آموزش می دهد
آموزش نیروهای اوکراینی با تسلیحات ارسال شده غربی

بنابراین گزارش، آمریکا درحال حاضر بیش از ۱۰۰هزار نیروی نظامی در اروپا مستقر کرده است، این نیروها تا پیش از حمله  روسیه به اوکراین، حدود ۸۰ هزار نظامی بود.

جنگ اوکراین هم اکنون وارد سی و پنجمین روز خود شده است.**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha