مقیمی: همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه تهران حضوری می‌شوند

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه تهران از حضوری بودن همه مقاطع تحصیلی در این دانشگاه خبر داد و گفت: برای عملی شدن این تصمیم، همه بسترها باید آماده باشد که مهمترین آن خوابگاه است.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سید محمد مقیمی درباره ازسرگیری آموزش حضوری از ۱۴ فروردین ماه و همچنین اسکان دانشجویان غیربومی اظهار داشت: طبق اطلاعیه‌ای که در هفته پایانی اسفند ماه صادر و به دانشجویان و اعضای هیات علمی اطلاع‌رسانی شد، آموزش در دانشگاه تهران از روز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ به صورت کاملا حضوری برای تمام مقاطع برگزار خواهد شد.

وی گفت: ثبت‌نام از دانشجویان متقاضی اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه تهران در شهر تهران از سوم فروردین ماه و بر اساس برنامه زمان‌بندی مندرج در اطلاعیه مربوطه، آغاز شد و تا ۱۱ فروردین ماه ادامه دارد.

مقیمی با بیان اینکه اسکان اولین گروه دانشجویان از ۱۳ فروردین ماه در خوابگاه‌های دانشگاه تهران آغاز می‌شود، افزود: دانشگاه تهران در مجموع (در خوابگاه‌های شهر تهران و خوابگاه‌های پردیس‌ها و واحدهای خارج از تهران) دارای ۱۵ هزار دانشجوی ساکن در خوابگاه است که برای اسکان باید حتما دو دز واکسن را تزریق کرده باشند.

رییس دانشگاه تهران گفت: حدود هشت درصد این دانشجویان (حدود ۱۲۰۰ نفر) کمتر از دو دز واکسن تزریق کرده و متقاضی خوابگاه هستند. چهار درصد از این دانشجویان اصلا واکسن نزده و چهار درصد هم فقط یک دز تزریق کرده‌اند. با توجه به اینکه حفظ سلامت دانشجویان و اساتید مهمترین اولویت دانشگاه است، مجبور به اعمال محدودیت و عدم پذیرش این دانشجویان هستیم.

وی افزود: آمادگی داریم برای دانشجویانی که فقط یک دز واکسن تزریق کرده‌اند و زمان کافی از تزریق دز اول آنها گذشته است، دز دوم را با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه تزریق کرده و ایشان را پذیرش کنیم ولی امکان پذیرش دانشجویانی که اصلا واکسن نزده‌اند، در نیمسال جاری وجود ندارد.

رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشگاه بدون حضور دانشجویان، فاقد روح و سرزندگی است، تاکید کرد: محدودیت‌هایی هم که اعمال می‌کنیم، برای خود دانشجویان است و امیدواریم بتوانیم پذیرای خوبی برای آنها باشیم.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha