میزان سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی ۵۵ درصد افزایش یافت

تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: در سال گذشته میزان سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ۲۶ هزار و ۴۵۱ میلیارد ریال بود که ۵۵ درصد نسبت به سال ۹۹ افزایش یافت.

سیدمرتضی نیرومند اسکویی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به عزم شرکت شهرک های صنعتی استان در تحقق شعار سال، «تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» افزود: در سال گذشته تعداد ۴۸۱ فقره قرارداد واگذاری اراضی صنعتی در زمینی به مساحت ۱۹۰ هکتار با سرمایه‌گذاران منعقد شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۲۵۴ واحد صنعتی نیز با بیش از ۲۶ هزار و ۴۵۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان به بهره‌برداری رسیده‌ است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه با بهره برداری از این واحدها برای بیش از سه هزار و ۶۶۴ نفر اشتغال مسقیم ایجاد شده است، گفت: میزان اشتغال در سال گذشته نیز نسبت به سال ۹۹ بیش از ۳۵ درصد رشد یافته است.

نیرومند، ادامه داد: به منظور بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، اقدامات لازم برای بازگرداندن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید انجام شد و ۸۹ واحد صنعتی که به دلیل مشکلات متعدد از چرخه تولید حذف شده بودند با پیگیری و رفع مشکلات دوباره به عرصه تولید بازگشتند.

وی یادآوری کرد: در سال ۱۴۰۰ برای شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی به عنوان بسترساز تولید و سرمایه‌گذاری استان، حسب‌الامر رهبر معظم انقلاب و در راستای پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی‌ها، سالی عملیاتی و پرتلاش بود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته با هدف مانع زدایی و تسهیل و تسریع خدمات رسانی به صنعتگران، از ابتدای سال جلسات متعدد و فشرده کارگروه‌های اصلی و فرعی با عنوان تحقق شعار سال تشکیل شد و تمامی همکاران شرکت با رویکرد مانع زدایی و کاهش بروکراسی اداری، موانع احتمالی را در حیطه کاری خود احصا کرده و نسبت به حل هر یک از موارد، پیشنهادات خود را مطرح کردند.

نیرومند، افزود: این موارد در کارگروه فرعی جمع‌بندی و اولویت‌بندی شد و نتیجه گزارش در کارگروه اصلی مطرح و برای هر یک از موارد تصمیم‌گیری انجام و در این راستا تعداد ۱۳۴ مانع شناسایی و با تلاش همکاران رفع شد.

آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha