۶ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 84696491
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۴۸ دستگاه استخراج بیت‌کوین در شهرستان نمین کشف شد

۶ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۲۷
کد خبر: 84696491
۲۴۸ دستگاه استخراج بیت‌کوین در شهرستان نمین کشف شد

اردبیل - ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از کشف ۲۴۸ دستگاه استخراج ارز دیجیتال"بیت‌کوین" در کارخانه‌ای در شهرک صنعتی شهرستان نمین خبر داد.

حسین قدیمی روز شنبه در گفت گو با ایرنا، افزود: به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت غیرقانونی و استخراج ارز دیجیتال"بیت‌کوین" در یک قطعه سوله واقع در شهرک صنعتی شهرستان نمین، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: ماموران اداره برق با شناسایی و اطمینان از صحت گزارش‌های دریافتی و پس از هماهنگی با مقام قضایی به همراه ماموران نیروی انتظامی به محل مورد نظر اعزام و موفق به کشف و ضبط ۲۴۸ دستگاه ماینر استخراج بیت‌کوین شدند.

قدیمی با بیان اینکه کارشناسان ارزش این دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را ۷۴ میلیارد ریال اعلام کردند، اظهار کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده ای برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به مراجع قضایی معرفی شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بیان کرد: دستگاه‌های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب و باعث آسیب جدی به لوازم برقی شهروندان می‌شود.

قدیمی اضافه کرد: با توجه به اینکه استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد برای همین افراد سودجویی که با استفاده از انشعاب غیرمجاز برق اقدام به فعالیت غیرقانونی کنند، مجرم شناخته شده و با آنها بدون اغماض برخورد خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه فوریت های برق (۱۲۱) گزارش دهند.

وی  ادامه داد: همچنین لینک مربوط به گزارش‌های مردمی در خصوص استخراج غیرمجاز رمزارز در اپلیکیشن "برق من" نیز فراهم شده و شهروندان این اطمینان را داشته باشند که این همراهی و همکاری برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال علاوه بر دریافت جایزه نقدی به تناسب میزان ماینرهای کشف شده تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال، کاملا محرمانه خواهد بود.

به گزارش ایرنا، تاکنون در مجموع حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال"بیت کوین" غیر مجاز در استان اردبیل کشف و ضبط شده است.

شهرستان نمین در ۲۵ کیلومتری شرق اردبیل در مسیر جاده ارتباطی اردبیل - آستارا واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha