۴ فروردین ۱۴۰۱، ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 5194
کد خبر: 84694633
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای پایتخت برای چهارمین روز متوالی سالم است

۴ فروردین ۱۴۰۱، ۱۲:۱۸
کد خبر: 84694633
کیفیت هوای پایتخت برای چهارمین روز متوالی سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه چهارم فروردین به لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۷۲در شرایط قابل قبول (سالم) قرار دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز بر روی شاخص ۷۷ در شرایط قابل قبول قرار دارد.

این گزارش می افزاید: در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۹، اُزن با شاخص ۳۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص۵۹ و مونوکسیدکربن با شاخص ۲۴ بود.

ایستگاه  ژئوفیزیک منطقه ۶ با شاخص ۳۴، شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۵۱ و پونک باشاخص ۵۷  طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

در این گزارش آمده است: همچنین ایستگاه پاسداران منطقه سه با شاخص ۱۱۸ و دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص ۱۱۴ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کرد.

بر اساس پیش‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و نبود تردد خودروها در روز تعطیل است.

براین اساس، با تقویت ناپایداری جوی و احتمال بارش پراکنده در برخی ساعات همراه با افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای امسال چهار روز هوای قابل قبول یا همان سالم در تهران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha