نان بسته بندی شده ویژه زائران در اطراف حرم امام رضا(ع) عرضه می شود

مشهد- ایرنا- مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: همزمان با ایام نوروز ۱۹ غرفه عرضه نان بسته بندی شده به صورت ویژه برای زائران در اطراف حرم مطهر رضوی تعبیه شده است که تامین کننده نان این غرفه ها، شرکت نان رضوی، سازمان میادین و میوه و تره بار و اتحادیه نانوایان مشهد هستند.

امیر دلداری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک ۹۰ نانوایی در سه ناحیه اطراف حرم مطهر رضوی و ۴۴ نانوایی در یک ناحیه از اطراف حرم ویژه ایام نوروز فعال شده اند و در بیشتر ساعات روز نان تازه در اختیار زائران و مجاوران قرار می دهند.

دلداری اضافه کرد: پنج دستگاه نانوایی سیار نیز در اطراف حرم مطهر رضوی فعال شده است تا نان را به موقع به دست مردم برسانند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: برای نوروز امسال ۳۰۰ تن سهمیه آرد فوق العاده به نانوایی های مشهد اختصاص یافته است تا بتوانند نان بیشتری پخت کرده و نیاز زائران و مجاوران را تامین کنند.

دلداری با اشاره به فعال شدن پنج پایگاه موقت نظارتی اصناف به ویژه در اطراف حرم مطهر رضوی و نظارت ویژه بر عرضه کالا و خدمات توسط بازرسان در نوروز ۱۴۰۱ گفت: تاکنون بیشترین شکایات و تخلفات ثبت شده در این پایگاه ها مربوط به نانوایی ها بوده است.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد در خصوص تشدید کنترل بیشتر بر قیمت مرغ و تخم مرغ با توجه به گران فروشی های اخیر گفت: مرغ و تخم مرغ به حد نیاز بازار مشهد تامین شده و عرضه آنها بیش از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور ممنوع است لذا با خرده فروشانی که این مواد پروتئینی را با  قیمتی بیش از قیمت مصوب آن به فروش برسانند برخورد قانونی می شود.

دلداری افزود: به منظور کنترل بازار، جلوگیری از افزایش قیمت و تامین نیاز زائران به کالاهای اساسی، از روز گذشته عرضه هشت تن تخم مرغ برای ۶ نمایشگاه مستقیم عرضه کالای ویژه نوروز در مشهد و ۲۰ تن برای خرده فروشان سطح شهر با قیمت مصوب آغاز شده است.

وی اضافه کرد: خرده فروشان و عرضه کنندگان مواد پروتئینی موظف هستند هر کیلوگرم تخم مرغ را به قیمت ۲۲۵ هزار ریال به فروش برسانند در غیر این صورت بازرسان اصناف به محض مشاهده هر گونه گران فروشی در این زمینه، با متخلفان برخورد قانونی می کنند.

مدیر بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم کشتار روز نیز در بازار ۳۱۰ هزار ریال است و هیچ کمبودی در این خصوص وجود ندارد و کشتارگاه ها نیز از امشب کشتار مرغ را از سر می گیرند. 

دلداری افزود: در روزهای پایانی سال گذشته برای کنترل قیمت گوشت مرغ، ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در ۶ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و واحدهای صنفی میدان استقلال مشهد توزیع شد تا مانع از گرانفروشی برخی خرده فروشان شود و بازار از حیث گوشت مرغ تامین است و قیمت مصوب آن هم هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار ریال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha