۲۹ اسفند ۱۴۰۰، ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 84691640
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

قهرمانی تیم کوراش مردان ایران در آسیا/ سومی‌ بانوان

تهران- ایرنا- تیم مردان کوراش ایران به عنوان نخست رقابت‌های قهرمانی آسیا دست یافت. تیم‌ بانوان کشورمان نیز سوم‌ شد.

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه در روز پایانی رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا که به میزبانی شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد، ملی‌پوشان ایران در هشت وزن (۳ وزن مردان و ۵ وزن بانوان) به میدان رفتند که حاصل تلاش آنها در روز دوم این مسابقات ۳ طلا، ۲ نقره و یک برنز بود.

در بخش بانوان و در وزن ۴۸ کیلوگرم، لیلا سیاهوشی با شکست در دور اول، حذف شد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

در وزن ۵۷ کیلوگرم، فاطمه شعبانی سرنوشتی مشابه سیاهوشی را تجربه کرد و با شکست در همان دور حذف شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم، صدف بیرانوند پس از شکست حریفان فینالیست شد، اما در دیدار نهایی مقابل «خانیدووا» از ازبکستان مغلوب شد و به مقام نایب قهرمانی رسید.

در وزن ۷۸ کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار شد، صبا کرمعلی پس از نماینده ازبکستان نایب قهرمان شد و به مدال نقره بسنده کرد.

فاطمه برمکی در وزن ۸۷+ کیلوگرم در ابتدا با شکست یانگ یاچان از تایپه و سپس جیتیما از تایلند را پشت سر گذاشت و به فینال رسید.این بانوی ملی‌پوش در دیدار نهایی مقابل تران تی تای نماینده ویتنام نیز به برتری دست یافت و مقتدرانه بر سکوی قهرمانی تکیه زد و آخرین طلای قرن ورزش زنان را در ثانیه‌های پایانی سال ۱۴۰۰ کسب کرد.

در بخش مردان و در وزن ۶۰ کیلوگرم، علی محمدی بریمانلو «آرم خیان» از تایلند را شکست داد و به نیمه‌نهایی رسید، اما در دیدار ماقبل فینال به کوواتف از تاجیکستان باخت و به مقام سوم مشترک بسنده کرد.

در وزن ۷۳ کیلوگرم، الیاس پاکدل برابر «راغول کومار» از هند و سپس «وو سون» از ویتنام پیروز شد و گام به دیدار نهایی گذاشت. پاکدل در فینال «صبح الدین» تاجیکستانی را شکست داد و مقتدرانه قهرمان شد.

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم، جواد مرادی در جدال با «رحمانی» از افغانستان پیروز شد. او در دومین مبارزه «ویشل» از هند را مغلوب کرد و فینالیست شد. مرادی در دیدار نهایی «شرالی» از ازبکستان را برد و صاحب مدال ارزشمند طلا شد.

بدین ترتیب در پایان یازدهمین دوره مسابقات کوراش قهرمانی آسیا، تیم مردان ایران با سه طلا، دو نقره و یک برنز از مجموع هفت وزن به مقام قهرمانی رسید و تیم بانوان کشورمان با یک طلا، سه نقره و دو برنز در هشت وزن، به مقام ارزشمند سوم دست یافت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha