۲۴ اسفند ۱۴۰۰، ۱۳:۴۰
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84684622
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ورزشکار مهابادی به اردوی تیم ملی پاورلیفتینگ دعوت شد

مهاباد - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «حمید کریمی» ورزشکار اهل این شهرستان با کسب عنوان نخست مسابقات قهرمانی کشور به اردوی تیم ملی پاورلیفتینگ دعوت شد.

قرنی مصطفی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات پرس سینه و پاورلیفتینگ با لوازم، قهرمانی باشگاه‌های کشور ( انتخابی تیم ملی ) به میزبانی شهر اراک و با حضور ۱۲۰ ورزشکار از استان های مختلف برگزار شد.

وی ادامه داد: در این رقابت ها «حمید کریمی» ورزشکار مهابادی و نماینده آذربایجان غربی ضمن کسب مقام نخست و مدال طلا به اردوی تیم ملی پرس سینه و پاورلفتینگ کشور دعوت شد.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اضافه کرد: این ورزشکار سابقه کسب عنوان قهرمانی کشور و شکستن رکورد ملی را نیز در کارنامه دارد و ماه گذشته در جشنواره پاورلفتینگ و پرس سینه کشور عنوان نخست را کسب کرده بود.

ورزشکار مهابادی به اردوی تیم ملی پاورلیفتینگ دعوت شد

به گزارش ایرنا، پاورلیفتینگ یا وزنه ‌برداری قدرتی نوعی ورزش قدرتی است که شباهت‌هایی با ورزش وزنه ‌برداری دارد؛ این ورزش شامل سه نوبت برای ثبت بهترین وزنه است ولی شامل رویدادهای زیادی بوده که سرانجام به پاورلیفتینگ امروزی تبدیل شد و به ترتیب شامل سه حرکت اسکوات، ددلیفت و پرس سینه است.

پاورلیفتینگ می‌تواند با تجهیزات یا بدون تجهیزات اجرا شود که سبک بدون تجهیزات به عنوان پاورلیفتینگ کلاسیک (classic) شناخته می‌شود؛ پرس سینه نیز از حرکات پاورلیفتینگ از سال ۱۹۸۴ در مسابقات پارالمپیک گنجانده شده‌است.

به گزارش ایرنا، شهرستان ۲۴۵ هزار نفری مهاباد دارای ۱۰ هزار ورزشکار است که در قالب ۴۳ هیات، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی در حال فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha