شرکتهای دانش‌بنیان چهارمحال و بختیاری امسال ۶۸۵ هزار دلار محصول صادر کردند

شهرکرد- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان استان در سالجاری ۶۸۵ هزار و ۱۰۰ دلار محصول به کشورهای عراق، گرجستان و افغانستان صادر کردند.

اسماعیل پیرعلی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: محصولات صادر شده شامل تین فیلم، تجهیزات پتروشیمی و پالایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاه بوده است.

وی، گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان استان را ۲۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد محصول در سالجاری به فروش رساندند.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان را ۱۴۷ شرکت عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۹ شرکت رشدیافته، ۳۵ واحد رشد و ۴۳ شرکت مقدماتی هستند.

پیرعلی با اشاره به افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان استان در سال‌های اخیر تصریح کرد: این شرکت‌ها از هفت مورد در سال ۱۳۹۴ به ۴۳ شرکت در سالجاری افزایش یافته است.

وی از پرداخت ۸۰ میلیارد تسهیلات ارزان‌قیمت به شرکت‌های دانش‌بنیان استان خبر داد و گفت: این تسهیلات از سوی بنیاد برکت پرداخت شده است.

پیرعلی به اقدامات انجام شده برای رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان استان اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست مشترک با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و استاندار چهارمحال و بختیاری در دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترک با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و رئیس شهرک‌های کشور برای واگذاری اراضی در شهرک صنعتی شهرکرد به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و اراضی واقع در پردیس پارک علم و فناوری، فراخوان و آغاز فرآیند معرفی ۲۴ شرکت دانش‌بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری جهت دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ به معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری و همکاری با صندوق پژوهش و فناوری استان جهت ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در پارک بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال از ابتدای سال ۹۸ تا کنون از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری اراضی در اختیار این پارک را ۲۱ هزار مترمربع اعلام کرد و افزود: این  پارک دارای سه مرکز رشد شهرستانی، چهار مرکز نوآوری صنعتی و ۲ کانون شکوفایی شهرستانی است.

به گزارش ایرنا، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری برای ۹۳۴ نفر اشتغالزایی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha