لایروبی کانال‌های آب‌رسان خلیج‌گرگان با ۵ هزار میلیارد ریال آغاز می‌شود

گرگان - ایرنا - نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات لایروبی و رسوب‌برداری کانال‌های آب‌رسان خلیج‌گرگان با پنج هزار میلیارد ریال در چند روز آینده آغاز می‌شود.

عبدالجلال ایری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با ورود لاترساکشن ها و لایروب‌های متعلق به قرارگاه خاتم الانبیا، این پروژه توسط سازمان بنادر و دریانوردی اجرا می شود و در زمان حاضر نقشه های هیدرولوژی آب (آب شناسی) در حال بروزرسانی است.

وی خاطرنشان کرد : با همراهی نمایندگان گلستان ردیف بودجه ای ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای لایروبی سه کانال چپاقلی، آشور و خزینی در بودجه سال ۱۴۰۱ درخواست داده شد که امیدواریم به دلیل نقش فراوان اجرای این طرح در محیط زیست منطقه با اختصاص آن موافقت شود.

 نماینده مردم بندرگز ، کردکوی ، گمیشان و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد مسائل باقی مانده در خصوص طرح گردشگری آشوراده هم در جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی وزرات راه و شهرسازی برطرف شود.

آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور در سفر روز جمعه هفته گذشته به استان گلستان با اشاره به ضرورت لایروبی هر چه سریعتر کانال های آب‌رسان به خلیج گرگان گفت که تعلل ۲۴ ساعته در آبگیری این پهنه آبی پذیرفتنی نیست.

آیت الله رییسی گرگان اظهارداشت: باید از همه ظرفیت ها برای اجرای فوری طرح لایروبی خلیج گرگان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: آب باید در خلیج گرگان جریان داشته باشد و مسوولان بدون فوت وقت برای احیای این پهنه آبی اقدام کنند.

رییس جمهور ادامه داد: حداکثر تا ۱۰ روز آینده جلسه کارشناسی تشکیل شده و اقدامات لازم برای لایروبی آبراهه‌های تامین کننده آب این مناطق به سرعت آغاز شود.

 ۱۱۱ مصوبه اولیه با اعتبار ۲۵ هزار و ۶۷۷ میلیارد تومان دستاوردهای سفر استانی دولت جهادی سیزدهم در این استان اعلام شد.

این سفر استان دولت برای گره گشایی مشکلات استان گلستان بسیار مهم بود که اهالی ثمرات آن را بتدریج خواهند دید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha