انتشار برخط تمامیِ جلدهای دایره المعارف بزرگ اسلامی در بهار ۱۴۰۱

تهران- ایرنا- رییس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی، از انتشار برخط تمامیِ جلدهای دایره المعارف بزرگ اسلامی از فروردین ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش ایرنا از دبا، نخستین جلسۀ شورای عالی علمی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی)، پس از دوسال وقفه، که ویروس عالم‌گیر کرونا سبب شده بود، در آخرین روزهای سدۀ چهاردهم خورشیدی، عصر سه‌شنبه، هفدهم اسفند برگزار شد.

در این جلسه، کاظم موسوی بجنوردی، رئیس مرکز، ضمن یادکرد اعضای فقید این نهاد پژوهشی خصوصاً آذرتاش آذرنوش که در سال جاری دار فانی را وداع گفت، از همۀ پژوهش‌گران مرکز که در این دوسال دشوار کرونایی، کار مدخل‌نگاری را پیش بردند، قدردانی کرد.

او هم‌چنین در صحبت‌های خود، از انتشار برخط (آن‌لاین) تمامیِ مداخل نوشته‌ و نهایی‌شدۀ جلدهای پیش‌رو به‌ویژه جلد ٢۵، تا پیش از انتشار نسخۀ چاپی، از فروردین ١۴٠١ خبر داد.

در این نشست، افزون بر فاطمه لاجوردی، دبیر شورا، که گزارش مفصلی از فعالیت‌های مرکز در دوسال گذشته بیان کرد، احمد مسجدجامعی، قائم‌مقام، علی بهرامیان، معاون علمی و برخی از اعضای شورای عالی علمی هم‌چون فتح‌الله مجتبایی، ژاله آموزگار، نصرالله پورجوادی، اصغر دادبه و احمد پاکتچی به ایراد سخن پرداختند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha