۱۶ اسفند ۱۴۰۰، ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1336
کد خبر: 84674080
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۱۳.۳ درصدی تجارت خارجی چین در دو ماه نخست ۲۰۲۲

۱۶ اسفند ۱۴۰۰، ۱۱:۴۷
کد خبر: 84674080
رشد ۱۳.۳ درصدی تجارت خارجی چین در دو ماه نخست ۲۰۲۲

تهران- ایرنا- تازه‌ترین آمارهای منتشر شده توسط گمرک چین نشان می دهد، واردات و صادرات این کشور طی دو ماه نخست سال جاری میلادی با ۱۳.۳ درصد رشد سالانه به ۶.۲۰۰ تریلیون یوان (حدود ۹۷۳.۴۵ تریلیون دلار آمریکا) رسیده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شین هوا، به گفته مقامات گمرک چین، در دو ماه نخست سال جاری میلادی میزان صادرات و واردات چین دو رقمی و به ترتیب با رشد ۱۳.۶ درصدی و ۱۲.۹ درصدی روبرو شده است.

بنابر اعلام آمارهای دولتی چین، اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل رشد چشمگیری داشته و ۸.۱ درصد رشد را تجربه کرده است که بیشترین رشد اقتصادی در ۱۰ سال گذشته را به خود اختصاص می دهد.

به گزارش پایگاه خبری «کیودو»، یکی از مهمترین دلایل افزایش رشد اقتصادی چین در سال گذشته میلادی، بهبود شرایط شیوع کرونا در این کشور بوده است.

گفتنی است سرعت رشد اقتصادی بسیار سریع‌تر از رشد ۲.۲ درصدی در سال ۲۰۲۰ است که این مساله نشان دهنده افزایش اعتماد مصرف‌کننده ها و شرکت‌ها در این کشور آسیایی است که در مهار این ویروس مهلک موفق عمل کرده است.

بر اساس این گزارش، چین تنها اقتصاد بزرگ جهان بود که در سال ۲۰۲۰ به رشد دست یافت. آمارها نشان می‌دهد رشد ۸.۱ درصدی چین در سال ۲۰۲۱ از رقم هدفگذاری شده بیشتر بود.

همچنین میزان تولید صنعتی چین در سال گذشته، ۹.۶ درصد افزایش یافت و ارزش کل صادرات این کشور به ۲۱.۲ درصد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha