گسترش بازار سرمایه در ٢ سال گذشته

تهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بازار سرمایه در ٢ یا سه سال گذشته گسترش زیادی پیدا کرد و تعداد سهامداران به بیش از ٥٠ میلیون نفر رسیده است که این امر باعث شده تا ارائه خدمات به‌روزتر شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مجید عشقی» امروز (یکشنبه) در آیین رونمایی و افتتاح رسمی از بزرگترین دیتاسنتر و تندیس بورس تهران، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی بازار سرمایه در زمان حضور بنده در سازمان بورس، بحث داده های اطلاعاتی بود که اکنون در بورس تهران ایجاد شده و با تلاش مسوولان در دوره های گذشته آغاز به کار کرده است.

وی افزود: بازار سرمایه در ٢ یا سه سال گذشته گسترش زیادی پیدا کرد و تعداد سهامداران به بیش از ٥٠ میلیون رسیده است.

عشقی گفت: ارائه خدمات وارد مرحله دیگری شده است و بیش از ٩٥ درصد معاملات توسط سرمایه گذاران در سراسر کشور به صورت برخط (آنلاین) انجام می‌شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: این حجم از سرمایه باعث شد تا مرکز داده اختصاصی داشته باشیم تا از این طریق به سرمایه گذاران خدمات پایدار ارائه دهیم.

وی ادامه‌داد: توصیه ما این است تا مرکز داده مختص به بازار سرمایه داشته باشیم و خدمات متنوعی به ارکان بازار سرمایه، شرکت ها ارائه دهنده خدماته IT به بازار سرمایه و شرکت های سبدگردان ارائه داده شود.

وی خاطرنشان کرد: بارها در جلسات تاکید کردیم به همان صورت که این مرکز داده به عنوان مجهزترین مرکز داده بازار سرمایه خواهد بود انتظار داریم بالاترین سطح خدمات را هم ارائه و حرفه‌ای ترین گروه بهره بردار مرکز داده برای هدایت این فعالیت مستقر شوند تا بتوان از این طریق بالاترین خدمات را به فعالان بازار سرمایه ارائه دهیم.

عشقی افزود: مرکز داده باید از نظر امنیتی بالاترین پروتکل امنیتی را داشته باشد که با توجه به حساسیت‌های موجود در بازار سرمایه و معاملات آنلاین دچار مشکل نشویم و از طریق شاهد خدمات پایدار به ذینفعان بازار سرمایه باشیم.

رییس سازمان بورس ادامه داد: موضوع دیگر بخث توسعه سامانه معاملات است که اکنون در دستور کار است و موضوع استفاده از سامانه معاملات بومی در حال بررسی است که در هفته جاری مرکز جدیدی را رونمایی می‌کنیم.

وی گفت: این اقدامات نیازمند زیرساخت‌های لازم است تا بتوان در حوزه ارائه خدمات معاملات و سرمایه گذاران خدمات متنوعی را ارائه دهیم.

عشقی همچنین به برنامه‌های پیش رو برای توثیق اوراق بهادار اشاره کرد و گفت: از فروردین ماه سال آینده اوراق بهادار شامل اوراق بدهی، سهام عدالت، ETF پشتوانه توثیق وام‌های خواهند شد که از شبکه بانکی گرفته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha